یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 08:08 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5265

 

«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه برجام صحنه‌ای است كه در آن روشنایی موج می‌زند، گفت: باید دست به دست هم دهیم و با استفاده صحیح از این فرصت، زمینه‌های رونق و حركت‌های پرشتاب اقتصادی را فراهم كنیم.


به گزارش آی نیوزبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترك دولت و منتخبان ملت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در سخنانی ضمن تقدیر از رئیس‌ جمهوری و هیأت وزیران بخاطر حضور فعال در نشست های منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با طرح این پرسش كه چرا سند چشم‌انداز هنوز در جامعه به عنوان هدفی ملی مطرح نشده و حركت عظیم ملی برای رسیدن به این جایگاه نداریم، افزود: باید از ظرفیت‌های خوب اقتصادی، نیروی انسانی جوان و متخصص، امنیت و موقعیت مناسب جغرافیایی كشور به خوبی استفاده كنیم.
او ادامه داد: اینكه بگوییم می‌توانیم جهش اقتصادی داشته باشیم، آرزو نیست، به شرط آنكه از الگوی توسعه بهره ببریم.
لاریجانی با تأكید بر ضرورت سرمایه‌گذاری وسیع و دقیق، استفاده از علوم و فناوری‌های پیشرفته و پیشرو و ساماندهی و نقش‌آفرینی مؤثر در مسایل منطقه‌ای در راستای رسیدن به توسعه و پیشرفت، افزود: افزایش قدرت اقتصادی، پیشرفت در علوم و فناوری‌های جدید و نقش‌آفرینی در تحولات منطقه‌ای می‌تواند جایگاه جدیدی را برای ایران در منطقه و سطح بین‌المللی تبیین كرده و ایران را به قدرتی همه جانبه و نوظهور در منطقه تبدیل كند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا باید شرایط را برای رسیدن به هدف خود مهیا كرده و عقلانیت را محور كارها قرار دهیم و امور را براساس تدبیر و علم به انجام برسانیم.
لاریجانی با اشاره به اینكه شرایط كشور زمانی می‌تواند از مناسبات مطلوبی برخوردار باشد كه مبتنی بر پایه رعایت ادب در رفتارها باشد، گفت: نهادهای مختلف باید شئونات خود را حفظ كنند و این بستری برای گسترش هم‌ افزایی در كشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از مشورت و تعامل در انجام امور، خاطر نشان كرد: امروز بسیاری از كشورها از سمت و سوی تربیتی خاصی برخوردارند و ما نیازی به الگوگیری از آنها نداریم، چرا كه ملت ایران از پشتوانه عمیق فرهنگی و اسلام ناب محمدی(ص) برخوردار است و باید از این گوهر بی‌همتا به بهترین شكل بهره‌مند شویم.
لاریجانی با اشاره به اینكه با تلاش و همت مذاكره‌كنندگان هسته‌ای مشكلی كه غربی‌ها جلوی پای ملت ایران گذاشته بودند به خوبی و داهیانه حل و فصل شد، گفت: نظام جمهوری اسلامی، تصمیم سنجیده و بهنگامی را در توافق با 1+5 گرفت و توانست این سنگ را از جلوی پای ملت بردارد و این فرصت و فضای جدیدی برای كشور از لحاظ سرمایه‌گذاری، توسعه و مراودات دیپلماتیك فراهم كرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه نباید به این توافق با تلخكامی و نگاه منفی‌ نگریست، گفت: این صحنه، صحنه‌ای است كه در آن روشنایی موج می‌زند و باید دست به دست هم بدهیم و با استفاده صحیح از این فرصت، زمینه‌های رونق و حركت‌های پرشتاب اقتصادی را فراهم كنیم.
لاریجانی با اشاره به تصویب چند قانون در مجلس هشتم در راستای بهبود فضای كسب و كار و تصویب چند قانون دیگر در مجلس نهم برای تسهیل در سرمایه‌گذاری، خاطر نشان كرد: اگر دولت برای رسیدن به شرایط خوب اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری‌ها نیاز به قانون داشته باشد، مجلس كمك خواهد كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه شرایط آینده كشور را مثبت می‌بینم، اظهار امیدواری كرد با دقت و نگاه عاقلانه و استفاده از فرصت‌ها، فضایی شكل گیرد تا هدف تبدیل كشور به قدرتی نوظهور در جهان، محقق شود.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386