پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 12:55 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5359

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی دلیل عدم توافق بین دولت متبوع خود و ایران  بر سر شرکت زائران ایرانی در حج تمتع امسال را به گردن ایران انداخت و گفت امتیاز خواهی مقامات ایرانی در جریان مذاکرات و نیز اصرار آنها به برپایی تظاهرات (برائت از مشرکین) در حج تمتع، دلیل عدم توافق دو کشور بر سر حضور زائران ایرانی در حج تمتع امسال بود.


به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی در نشست خبری روز یکشنبه با فیلیپ هاموند همتای بریتانیایی خود در جده ، با طرح این موضوع مدعی شد :" ایران خواستار حق برگزاری تظاهرات و گرفتن امتیازات در این زمینه خارج از چارچوب طبیعی بود . این کارها باعث ایجاد هرج و مرج در مراسم حج می‌شود وقابل قبول نیست."
وزیر امور خارجه سعودی تاکید کرد در جریان مذاکرات دولت متبوعش رضایت داده ویزای زائران ایرانی به صورت اینترنتی صادر شود و زائران ایرانی برای دریافت ویزا به کشور سوم مراجعه نکنند،
او همچنین گفت دولت عربستان رضایت داد بر خلاف تحریم های هوایی وضع شده عربستان علیه شرکت های هواپیمایی ایران نیمی از زائران ایرانی از طریق خطوط هوایی ایرانی به عربستان بروند.
وزیر امور خارجه سعودی با طرح اینکه ایران حاضر نشده همانند 70 کشور دیگر توافقنامه سالانه حج را امضا کند، مدعی شد: با وجود نبود روابط دیپلماتیک، دولت سعودی (در جریان مذاکرت) موافقت کرد که برای زائران ایرانی تسهیلات سفر به عربستان را فراهم کند.
دولت سعودی پس از حمله سال گذشته عده ای به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد، روابط سیاسی خود با ایران را قطع و تحریم هایی را علیه ایران وضع کرده است.
وزیر امور خارجه سعودی این اظهارات را در واکنش به اظهارات روز گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه لغو حج تمتع امسال و نیز بیانیه 8 بندی سازمان حج و زیارت در تشریح دلایل لغو حج تمتع امسال برای زائران ایرانی ، بیان کرد.
در اظهارات وزیر ارشاد و نیز بیانیه سازمان حج و زیارت کارشکنی های دولت سعودی و نیز سیاسی کردن مساله از سوی دولت ریاض دلیل اصلی لغو حج تمتع زائران ایرانی در سال جاری عنوان شده است.
وزیر امور خارجه سعودی همچنین در نشست خبری دیروز خود حملاتی را متوجه سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و حضور مستشاری ایران در عراق برای مقابله با تروریسم کرد.
او مدعی شد: فتنه موجود در عراق نتیجه سیاست های فرقه ای است که از سیاست های ایران در عراق ناشی می شود."
الجبیر با متهم کردن ایران به اعزام شبه نظامیان شیعه به عراق گفت:‌ "اگر ایران خواهان ثبات عراق است، باید دست از مداخله بردارد و (از عراق)خارج شود."

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386