پنج شنبه, 07 اسفند 1399 ساعت 08:24 ب ظ - 02(Feb) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 5736

وزیر امور  خارجه امارات در سخنان خود در مجمع عمومیی ملل متحد به شدت به سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران حمله کرده و ایران را عامل بی ثباتی در مطنقه خواند.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز ،" شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان " وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در سخنان خود در جمع وزیران امور خارجه ملل متحد در نیویورک گفت که کشورهای عربی منطقه امیدوار بودند با انعقاد توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی، " رویکرد خصمانه" جمهوری اسلامی نسبت به کشورهای عربی تغییر یابد اما این گونه نشد.

او با ادعای اینکه ایران پس از انعقاد برجام حتی یک لحظه هم دست از بی ثبات کردن منطقه برنداشته است، "سیاست های کشورگشایانه " جمهوری اسلامی ایران را یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد بی ثباتی در منطقه دانست.

او مدعی شد :" امضای برجام میان ایران و گروه 5+1 از سوی کشورهای عربی مورد استقبال قرار گرفت و آنها را به تغییر رویکرد تخریبی ایران امیدوار کرد، اما این امیدواری خیلی زود از بین رفت و با وجود همه انتظارات، ایران لحظه‌ای از ناامن کردن منطقه، مسلح کردن گروه‌های شبه‌نظامی و تداوم برنامه‌های موشکی خود دست برنداشت و با دخالت بی‌ملاحظه در امور داخلی دیگر کشورها و لفاظی‌های پرخاشگرانه در کنار  حمایت از تروریسم به این کار ادامه داده است."

وزیر امور خارجه  امارات در حالی ادعای استقبال و امیدواری کشورهای عربی از انعقاد توافق برجام را مطرح کرده است، که برخی کشورهای عربی منطقه به ویژه عربستان سعودی تا دقایق آخر پیش از امضای موافقت نامه برجام به اشکال گوناگون و با همدستی و همراهی آشکار با دو.لت اسراییل تلاش کردند با لابی گری های مختلف و سنگ اندازی در مسیر توافق، مانع انعقاد آن شوند.

وزیر امور خارجه امارات همچنین در سخنان خود از تصویب قانون کنگره آمریکا برای شکایت قربانیان تروریسم از دولت عربستان سعودی نیز  انتقاد کرد و آن را "قانونی کورکورانه " دانست که زمینه ساز ناامنی در منطقه می شود.

امارات متحده عربی در شرایطی از سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد می کند که در ماه های گذشته مقامات سعودی تعیین تکلیف سه جزیره ایرانی مورد ادعای امارات در خلیج فارس را از شروط عادی سازی روابط خود با ایران اعلام کرده اند.

با وجوی که دولت عربستان سعودی همواره از ادعای ارضی دولت ابوظبی درباره سه جزیره ایرانی خلیج فارس حمایت کرده است، اما با تشدید تنش بین تهران و ریاض در دو سال گذشته مقامات عربستان سعودی در ماه های گذشته بازگرداندن سه جزیره ایرانی مورد ادعای امارات به دولت ابوظبی را از شروط عادی سازی روابط خود با ایران دانسته اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386