جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:23 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

آی نیوز-  سرکنسول ترکیه در تبریز با اشاره به اشتراکات و روابط عمیق کشورش با ایران گفت: تبریز در اولویت فعالیت سرمایه گذاران ترکیه ای است.

فاهری چاغلار روز دوشنبه در دیدار با معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از اولین اقدامات کنسول‌گری توسعه روابط و همکاری‌های کشورش با استان آذربایجان شرقی بود، اظهار داشت: همیشه از سرمایه‌گذاران ترکیه برای حضور در تبریز دعوت می‌کنم، البته در مقابل از سرمایه‌گذاران تبریزی نیز برای حضور در ترکیه دعوت می‌کنیم، زیرا تعاملات و روابط باید دوطرفه باشد.
وی با اشاره به رشد روزافزون حضور شرکت‌های ترک در تبریز، بیان کرد: هر زمان هیأتی تجاری از ترکیه وارد ایران می‌شود آن‌ها را برای آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تبریز دعوت می‌کنیم.
وی ادامه داد: به دنبال برگزاری کنفرانسی در خصوص گردشگری با حضور آژانس‌های گردشگری ترکیه و اروپا در شهر تبریز هستیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و ترکیه، گفت: این اشتراکات می‌تواند زمینه رفت‌وآمد گردشگران دو کشور را فراهم کند که رویداد تبریز 2018 فرصت خوبی برای تحقق این موضوع است.
رحیم شهرتی‌فر با بیان اینکه روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر محکم‌تر از قبل شده است، افزود: امروز سرمایه‌گذاران ترک در بخش‌های مختلف استان حضور دارند و خوشحالیم که شهر تبریز مورد توجه آن‌ها قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه علاقه‌مند حضور بیشتر سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در استان هستیم، گفت: بسترهای این امر آماده است و امیدواریم با همکاری کنسول‌گری ترکیه شاهد تحقق آن باشیم.
شهرتی‌فر تأکید کرد: تلاش می‌کنیم موانع سرمایه‌گذاری را در چارچوب قانون رفع کنیم تا سرمایه‌گذاران ترک به‌راحتی بتوانند در استان سرمایه‌گذاری کنند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حضور گردشگران ایرانی در ترکیه، گفت: انتظار داریم که این رفت‌وآمدها دوطرفه باشد و در این خصوص آژانس‌های مسافرتی و گردشگری ترکیه می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
وی افزود: رویداد تبریز 2018 با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین تبریز و ترکیه فرصت مناسبی برای توسعه روابط دو کشور است.
تبریز از زمان های دور تاکنون بستر اصلی روابط ایران و ترکیه به عنوان دو کشور همسایه با اشتراکات عمیق فرهنگی، مذهبی و سیاسی بوده است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386