جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:15 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 6970

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی هیچ مشکلی با دراویش ندارد، گفت: برخورد با عوامل مخل امنیت از هر قشر و جناحی ضروری است.


به نقل از ایلنا، علاءالدین بروجردی در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، درباره حادثه خیابان پاسداران، گفت: این حادثه از مصادیق بارز سوءاستفاده از مماشات ناجاست زیرا ناجا حداکثر خویشتن‌داری را در مقابل افرادی که مخل امنیت مردم بودند، داشت.


نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی آمریکا مسلح است اما در این حادثه پلیس ما به جهت حفظ حرمت شهروندان بدون سلاح گرم در میان مردم حضور پیدا کرد ولی این افراد با استفاده از سلاح گرم و انواع وسایل تخریب کننده امنیت مردم را دچار چالش کردند.


وی افزود: پلیس بعد از اخطارهای مکرر اقدام به دستگیری اخلال گران کرده که این از حداقل اقدامات ممکن بود، در همین راستا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز صبح ساعت ۶:۳۰ جلسه ویژه‌ای با حضور فرمانده تهران بزرگ و مسئولان ذی‌ربط برگزار کردیم.


بروجردی با بیان اینکه مسئولان مذکور مجری دستورات شورای تامین استان تهران هستند، گفت: شورای تامین نیز ضمن رعایت وضعیت جامعه و برای دفاع از مردم باید اختیاراتی به پلیس دهد تا امنیت را برقرار سازد، اتوبوسی که به صورت وحشیانه و به صورت داعشی موجب شهادت تعدادی از نیروهای ناجا و بسیج شد، نیز مدت‌ها در این خیابان پارک بوده حتی به وسیله لجستکی برای تهیه غذای افراد تبدیل شده بود.


این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات بازدارنده با جدیت باید دنبال شود، تصریح کرد: در حقیقت اعتراض دراویش عامل اساسی واقعه اخیر بود اما باید بدانیم که نظام جمهوری اسلامی هیچ مشکلی با دراویش ندارد، این افراد دهها سال است که در ایران زندگی می‌کنند و دارای خانقاه‌هایی هم هستند.


وی ادامه داد: اخلال در امنیت حد و مرز ندارد لذا در این حادثه هم به جهت بر هم زدن امنیت عمومی برخورد صورت گرفت.


بروجردی افزود: دقیقا مشخص نیست که همه ۳۶۰ نفر بازداشت شده از دراویش هستند یا خیر، زیرا در این شرایط امکان موج سواری سودجویان یا همراهی افراد وابسته به برخی گروه‌ها وجود دارد. حتی امکان ورود عده‌ای بدون قصد و غرض هم است لذا آمار دقیق را مراجع رسمی باید اعلام کند.


رئیس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امنیت دراویش به عهده تامین کننده امنیت جامعه است اما در این حادثه، موضوع دراویش نیست در واقع موضوع افراد مخل امنیت جامعه است که وابسته به هر قشر و جناحی باشد باید با آنها برخورد شود. ایلنا

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386