پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 12:45 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 آی نیوز - استاندار آذربایجان شرقی از تمام مطبوعات و اهل قلم استان خواست ایجاد امید و نشاط در جامعه را سرلوحه خود قرار داده و مردم را نسبت به آینده‌ای روشن امیدوار کنند.

اسماعیل جبارزاده در نشست اهالی فرهنگ و هنر تبریز که به مناسبت هشتمین سالگرد تاسیس روزنامه سرخاب برگزار شد، با تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، گفت: امیدوارم همیشه شاهد بزرگداشت مطبوعات باشیم و هیچ‌گاه هیچ روزنامه‌ای بسته نشود.

وی با بیان این که شعار دولت دکتر روحانی، تدبیر به همراه تفکر و ایجاد امید و نشاط در جامعه است، افزود: این شعار جزو توصیه‌های دین نیز هست، لذا اگر ناامیدی را در جامعه ترویج کنیم ضمن این که مرتکب گناه شده‌ایم در حق جامعه نیز خیانت کرده‌ایم.

جبارزاده با اشاره به این که شرایط کنونی، در تاریخ انقلاب اسلامی شرایط بسیار سختی است، اظهار داشت: در این شرایط ویژه اگر چراغ امید در جامعه خاموش شود بقیه حرکت‌ها نیز نمی‌تواند موفق باشد.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید، ایجاد نشاط و امید در جامعه را از مطبوعات انتظار دارم و معتقدم که مطبوعات بهترین صنفی هستند که می‌توانند این کار را انجام دهد.

جبارزاده با اشاره به برخی از مشکلات اساسی کشور مانند تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، تصریح کرد: طبیعی است که برای ایستادگی بر روی آرمان‌ها، باید هزینه بدهیم و تحمل شرایط سخت را داشته باشیم، بنابراین تکرار کردن مدام بعضی از مشکلات و انتظارآفرینی در مردم، علاوه بر این که تصمیم‌گیران اصلی جامعه را تحت فشار قرار می‌دهد، تبعات دیگری هم خواهد داشت.

وی افزود: مطبوعات باید مردم را برای تحمل شرایط سخت آماده کنند؛ البته اعتقاد دارم که دشمنان به مرحله‌ای رسیده‌‌اند که از فشار سیاسی و اقتصادی بر ملت ایران مایوس شده‌اند و اگر امروز پای میز مذاکره آمده‌اند حاکی از پای‌بندی و مقاومت مردم در برابر زیاده‌خواهی دشمنان است، لذا باید مردم را نسبت به حل مشکلات و آینده‌ای روشن امیدوار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان این که مشکلات، بدون راه حل عملی قابل حل نیست، افزود: بنده همیشه از مطبوعات نقاد حمایت کرده‌ام، اما در شرایط خاص امروز نقد صرف را مفید و کارساز نمی‌دانم.

وی افزود: آن ‌چیزی که امروز در کنار طرح مسایل و مشکلات، جای آن خالی است راه حل است، انتظار دارم که مطبوعات استان علاوه بر دیدن مشکلات و انتقاد، حتما راه حل هم ارایه کنند.

جبارزاده در عین حال تصریح کرد: البته تجاوز به حدود و خط قرمزها را تحمل نمی‌کنیم و همان طور که قبلا نیز گفته‌ام دین اسلام و قرآن، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، وجود امام راحل و مقام معظم رهبری و ارزش‌های دفاع مقدس، حدود و خط قرمزهای ما هستند.

وی افزود: مطبوعات به غیر از این موارد در بقیه موضوعات آزاد هستند و هیچ دستگاهی حق ندارد غیر از این موارد برای خود خطوط قرمزی تعیین کند.

استاندار آذربایجان شرقی اخلاق‌محوری را جزو اولین خواسته‌های دولت تدبیر و امید از کارگزاران دولت اعلام کرد و افزود: این انتظار از اهل قلم هم وجود دارد، انتظار دارم هر مطلبی یا تیتری که در مطبوعات درج می‌شود هر چه قدر هم جذاب باشد به خاطر خدا و رضایت خدا باشد نه از روی هوای نفس، چون مسؤولیت اهل قلم بسیار سنگین است.

وی با بیان این که پول گرفتن برای خبر نوشتن کار قبیح و ناپسندی است، افزود: روزنامه‌ای که مجبور شود با پول گرفتن اخبار خود را تکذیب کند هیچ ارزش و اعتباری برای من ندارد و این کار شایسته مطبوعات استان ما نیست، لذا انتظار دارم اخباری که چاپ می‌کنید دقیق و از منابع معتبر باشد.

جبارزاده با تاکید بر این که باید پشتیبان حرکت‌های فرهنگی در استان باشیم، افزود: صبغه فرهنگی باید سرآمد ویژگی‌های تبریز و آذربایجان باشد و تحقق این امر بر عهده اهل قلم و تمام مردم و مسؤولان است.

وی تاکید کرد: تبریز در طول تاریخ همواره در جریان‌های مهم ملی و منطقه‌ای تاثیرگذار بوده و این تاثیرگذاری باید حفظ شود، این مهم قابل تحقق نیست مگر این که مسایل پیرامونی به ویژه مسایل فرهنگی به دقت و به طور مداوم مورد رصد قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به وعده دکتر روحانی نسبت به ایجاد فرهنگستان زبان ترکی آذری در تبریز، گفت: این کار گامی موثر در توسعه فرهنگی استان است و من از همه صاحب‌نظران و اهل قلم برای تحقق این وعده انتظار کمک دارم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386