جمعه, 15 اسفند 1399 ساعت 05:13 ب ظ - 03(Mar) 05 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل دسته: سیاسی - - شناسه: 8791

imageسخنگوی شورای نگهبان گفت: قرار است با برگزاری جلسه نهایی کمیته مشترک دولت، مجلس و این شورا، متن نهایی قانون جامع انتخابات برای پیگیری و بررسی بیشتر به مجلس ارائه شود.

image 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: قرار است با برگزاری جلسه نهایی کمیته مشترک دولت، مجلس و این شورا، متن نهایی قانون جامع انتخابات برای پیگیری و بررسی بیشتر به مجلس ارائه شود.

به گزارش آی نیوز به نقل از ایسنا، عباسعلی کدخدایی در حاشیه یادواره شهدای حفاظت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره فرجام نشست های این کمیته مشترک گفت: قانون انتخابات موجود نقایص زیادی داشت و خوشبختانه با همت و مدیریت رئیس مجلس و همکاری دولت، جلسات مشترک برای رفع این نقایص برگزار شد.

وی افزود: در این جلسات مقرر شد کمیته مشترکی از جانب کارشناسان بخش‌های مختلف دولت، مجلس و شورای نگهبان جلسات منظمی داشته باشند و بررسی هایشان را درباره قانون جامع انتخابات جمع بندی و به مجلس اعلام کنند تا در قالب قانون جدید در حوزه انتخابات به تصویب برسد.

کدخدایی گفت: این کار به پایان رسید و مطلع شدم که رئیس کمیسیون شوراهای مجلس، موضوع را جمع بندی کرده و قرار است جلسه نهایی هم داشته باشیم و متن نهایی را برای پیگیری و بررسی بیشتر به مجلس ارائه کنیم.

عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره مدت بررسی و تصویب متن نهایی قانون جامع انتخابات در مجلس، اظهار داشت: البته زمان خاصی را نمی توانیم اعلام کنیم اما همچنان اصرار بر این است که هر چه زودتر در دستور کار قرار بگیرد؛ زیرا مراحل تصویب آن در مجلس و شورای نگهبان به طور معمول مقداری کند است؛ زیرا باید در این زمینه بحث های مختلف کارشناسی انجام شود.

وی در عین حال گفت: نظر ما این است که بتوانیم با همت مجلس آن را در نیمه اول امسال به مراحل نهایی برسانیم.

کدخدایی همچنین در پاسخ به این پرسش که پیرو تصویب معیارهای مربوط به تشخیص رجل سیاسی در شورای نگهبان آیا این مصوبه اجرا خواهد شد یا مستلزم تکمیل و تصویب در مجلس است؟ گفت: معیارهای مصوب این موضوع در شورای نگهبان منطبق با قانون اساسی است که در مقایسه با قانون عادی مجلس، مباحث کلی تری را در برمی گیرد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: به این علت همچنان نیازمند این هستیم که مجلس نیز به این موضوع وارد شود.

وی گفت: به عنوان نمونه در سیاست‌های کلی انتخابات که از جانب رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده بود و ما آن را بررسی کردیم، برای کاندیدای ریاست جمهوری شرط سنی پیش بینی شد، اما اینکه این سن دقیقاً چقدر باشد و چه مقطعی را در برگیرد به قانونی موکول می شود که در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386