پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 01:31 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 897

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر آمادگی دولت برای حمایت از بخش خصوصی، گفت: دولت انتظار دارد که بخش خصوصی با قدرت و جسارت وارد فعالیت‌های اقتصادی شود.

دکتر اسماعیل جبارزاده در نشست جمعی از صنعتگران و فعالان بخش خصوصی استان که با حضور معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی‌سازی کشور برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی نباید موجب شود که بخش خصوصی خود را از فعالیت‌های اقتصادی کنار بکشد.

وی افزود: اگر بخش خصوصی منتظر شرایط ایده‌آل برای فعالیت باشد عقب می‌ماند، لذا باید ضمن تلاش برای اصلاح وضعیت، حضور این بخش در عرصه اقتصاد تقویت شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تصمیم سازمان خصوصی‌سازی کشور برای واگذاری تعدادی از صنایع دولتی به بخش خصوصی، تاکید کرد: سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع استان در اولویت واگذاری واحدهای صنعتی استان به بخش خصوصی هستند.

وی همچنین ایجاد چند شرکت سرمایه‌گذاری برای خرید صنایع قابل واگذاری دولت را به بخش خصوصی استان پیشنهاد کرد و بر حمایت مدیریت استان از این اقدام تاکید کرد.

جبارزاده با بیان این که راه نجات اقتصاد کشور، سپردن اقتصاد به دست بخش خصوصی است، افزود: امیدواریم آذربایجان شرقی در تحقق این هدف نقش فعالی ایفا کند.

بخش خصوصی برای حضور جسورانه در عرصه اقتصاد به امنیت نیاز دارد

معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی‌سازی کشور هم در این نشست صیانت از حریم بخش خصوصی را رویکرد دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی برای حضور جسورانه در عرصه اقتصاد علاوه بر آزادسازی صنایع از اختیار دولت، به امنیت هم نیاز دارد.

سیدمهدی پورحسینی با بیان این که نباید بخش خصوصی با هر مشکلی مورد سوال و مواخذه قرار گیرد، افزود: ایجاد امنیت برای فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی خارج از اراده یک سازمان یا وزارتخانه است و کل جهت‌گیری دولت و حکومت باید به این سمت باشد.

وی هدف از خصوصی‌سازی را افزایش بهره‌وری و استفاده بیشتر از منابع محدود دانست و گفت: بهره‌وری شاخص بسیار پیچیده‌ای است و اندازه‌گیری آن به طور دقیق بسیار دشوار است، اما اگر بتوانیم این شاخص را اندکی ارتقا دهیم سود زیادی نصیب اقتصاد کشور می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به این که عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در سه سال گذشته بیشتر به سمت رد دیون دولتی از طریق واگذاری دارایی‌ها و صنایع بوده، افزود: دولت جدید برای اصلاح این وضعیت تدابیر خاصی اندیشیده و ضمن ممنوعیت رد دیون دولتی از طریق واگذاری، تلاش می‌کند ارتباط این موضوع با خصوصی‌سازی را قطع کند.

پورحسینی با تاکید بر تقویت بخش خصوصی، اظهار داشت: بخش خصوصی واقعی کسانی هستند که بدون حمایت خاص و ویژه دولتی شکل گرفته‌اند و دولت نیز به دنبال حمایت از این بخش است و قصد تقویت بخش شبه‌دولتی را که ظاهرا خصوصی است ندارد.

وی با تاکید بر این که اصول فعالیت پیشرفته اقتصادی در دنیای امروز به سمت همگرایی و در کنار هم قرار گرفتن است، افزود: سازمان خصوصی‌سازی برای اجرای این سیاست و جبران عقب‌ماندگی‌ها قصد دارد یکی از شرکت‌های مادرتخصصی را به عنوان پایلوت به بخش خصوصی واگذار کند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی کشور توسعه اقتصادی و سیاسی را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و افزود: هر اندازه بتوانیم در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، توسعه‌یافتگی را لمس کنیم به همان اندازه نیز دولت می‌تواند فعالیت‌های اقتصادی را تضمین کند.   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386