سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 03:59 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 913

آی نیوز - استاندار آذربایجان‌شرقی از امضای تفاهمنامه نهایی احداث آزادراه تبریز - بازرگان در 20 روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه اولیه ساخت آزادراه تبریز- بازرگان با شرکت چینی سیتیک، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به منظور اثبات جدیت دولت جمهوری اسلامی برای اجرای این پروژه مهم ملی به امضا رسید.

وی با اشاره به اعلام آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای همکاری در ساخت این پروژه، خاطرنشان کرد: قطعا نحوه تنظیم قرارداد نهایی و مسایل مالی آن توسط وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی مشخص خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که در ساخت آزادراه تبریز- بازرگان جدی هستیم، افزود: امیدواریم با همکاری استان آذربایجان غربی و تامین منابع مالی طرح توسط شرکت سیتیک بتوانیم با کمک پیمانکاران داخلی این پروژه مهم را هرچه زودتر به بهره‌برداری برسانیم.

وی تاکید کرد: تمام توان و تلاش استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان صرف فراهم کردن زمینه‌های اجرای این پروژه و پشتیبانی از مجریان و پیمانکاران آن خواهد شد.

جبارزاده همچنین از امضای تفاهم‌نامه نهایی احداث آزادراه تبریز - بازرگان در 20 روز آینده خبر داد.

استاندار آذربایجان غربی هم با اشاره به تاثیرات مثبت ساخت آزادراه تبریز- بازرگان در توسعه حمل و نقل، خاطرنشان کرد: با تمام توان از احداث این پروژه حمایت خواهیم کرد.

قربانعلی سعادت افزود: استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در این پروژه در کنار یکدیگر هستند تا منطقه آذربایجان بتواند نقش خود را در روند توسعه کشور ایفا کند.

وی گفت: استانداری آذربایجان غربی در رفع مشکلات این طرح از قبیل تملک، در کنار شرکت مجری خواهد بود و هماهنگی‌های لازم با وزارت راه و شهرسازی را انجام خواهد داد.

بر اساس تفاهم‌نامه اولیه‌ای که به امضای استانداران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و نماینده شرکت سیتیک به امضا رسید، ساخت پروژه آزادراه تبریز- بازرگان بر اساس EPCF (مهندسی خرید، احداث و سرمایه‌گذاری) به این شرکت چینی سپرده شد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386