شنبه, 09 اسفند 1399 ساعت 03:55 ب ظ - 02(Feb) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 917

 

 

 

آی نیوز - نماينده مردم آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان رهبري گفت: بررسي تاريخ 35 ساله انقلاب اسلامي نشان مي‌دهد بعد از انقلاب رسيدن به بعضي اهداف اوليه آن محقق نشد.


آيت الله هاشم هاشم‌زاده هريسي همزمان با ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه انقلاب اسلامي ايران به ياري پروردگار و رهبري بسيار شايسته و مدبرانه و فقيهانه حضرت امام خميني(ره) و با محوريت ولايت 35سال قبل به پيروزي رسيد و دنيا را به تعجب و تحير واداشت افزود: انقلابي که آن را بسياري از صاحب‌نظران به درستي انقلاب قرن و معجزه قرن ناميده‌اند انقلابي که دنيا را دگرگون کرد و استثنايي در تاريخ سياسي جهان شد.

وي با بيان اينکه بررسي تاريخ 35 ساله انقلاب اسلامي نشان مي‌دهد بعد از انقلاب رسيدن به بعضي اهداف اوليه آن محقق نشد افزود: اگر بخواهيم مسائل را به صورت کلي و نه يکسويه بررسي کنيم، مشاهده مي‌شود که توطئه‌هاي خارجي و اشکال‌تراشي‌هاي داخلي در کنار بي‌تجربه بودن نيروهاي انقلابي، دليل اصلي بعضي ضعف‌ها و اشکالات در دستيابي به اهداف انقلاب بود.

آيت الله هاشم زاده هريسي با بيان اينکه کار بشر همواره در طول تاريخ با ضعف‌هايي روبه‌رو بوده است ادامه داد: به صورت کلي مي‌توان اذعان داشت در طي 35سال شعار «استقلال» به عنوان يکي از شعارهاي اصلي انقلاب بيش از شعارهاي ديگر محقق شده است و در اين بخش استقلال کشور و عدم وابستگي به قدرت‌هاي شرقي و غربي به جهانيان نمايش داده شده است.

وي با بيان اينکه در کنار رسيدن به استقلال در موضوعات اقتصادي و صنعتي هنوز مشکلاتي وجود دارد به نحوي که در اين زمينه‌ها، راه زيادي تا رسيدن به نقطه مطلوب باقيست ادامه داد: بايد تدابيري انديشيده شود که بتوان با توليد ثروت و صنعتي شدن در بحران‌هاي اقتصادي غرق نشد و کشور دچار تزلزل و مشکل نشود.

نماينده مجلس خبرگان رهبري افزود: همچنين در زمينه آزادي به عنوان يکي ديگر از شعارهاي اصلي انقلاب نيز بايد اشاره داشت که قدم‌هاي بزرگي برداشته شده است و آزادي‌هاي امروز مردم ايران به هيچ وجه قابل مقايسه با دوران پيش از انقلاب نيست اما شکي وجود ندارد که آزادي‌هاي فعلي نيز کافي نيست و بايد آزادي‌هاي مردم را در برخي بخش‌ها افزايش داد.

وي با بيان اينکه نمي‌توان هر روز يک مساله را به عنوان خط قرمز مطرح کرد و از مردم خواست تا آن را رعايت کنند افزود: خط قرمز مساله‌اي است که بايد وجود داشته باشد و در تمام جهان هم به اين مساله توجه مي‌شود اما همه چيز خط قرمز نيست و افزايش خط قرمزها باعث خواهد شد تا خط قرمزهاي واقعي هم لوث شود و کسي به آنها توجه نکند.

آيت الله هاشم زاده هريسي با بيان بايد ميزان آزادي در کشور به حدي افزايش يابد که در زمينه حقوق بشر و احترام به کرامت انساني کسي نتواند به رفتار و عملکرد ما ايرادي بگيرد و هيچ ضعفي در رفتارهاي مسئولان ديده نشود ادامه داد: بايد در کنار منافع کوتاه مدت به منافع بلندمدت هم توجه شود و برخوردهاي سليقه‌اي سبب نشود تا به آزادي مردم لطمه‌اي وارد شود.

وي ادامه داد: در زمينه اسلام نيز بحمدا... نظامي که شکل گرفته يک نظام اسلامي بوده و ارگان‌هاي ما از مجلس گرفته تا سازمان‌ها و نهادهاي ديگر پسوند «اسلامي» را به ارگان خود اضافه کرده‌اند.

استاد حقوق دانشگاه تهران با بيان اينکه در قانونگذاري کشور هم نهايت سعي و تلاش بر اين بوده که همه قوانين کشور در چارچوب اسلامي تعريف شوند گفت: از اين نظر نظام ايران با هيچ کشور ديگري در جهان قابل قياس نيست و امروز نيز سعي بر اين است که قوانين اسلامي به شکل محتوايي پياده شود اما گاهي طرح بعضي مسائل که هيچ ربطي به اسلام ندارد باعث خدشه وارد شدن به چهره اسلام مي‌شود.

وي با بيان اينکه برخي تندروي‌هايي که در مقاطع مختلف صورت گرفته يقينا ضداسلام و ضدارزش است و يقين داشته باشيد هرجا تندروي باشد اسلام نيست ادامه داد: تندروي برخلاف انصاف و اعتدال است و با روح اسلام تناسبي ندارد. اين حديث از حضرت علي‌ عليه‌السلام است که فرمود هرکس با تندروي خصومت کند به گناه مبتلا مي‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: خوشبختانه با انتخاب آقاي روحاني در انتخابات رياست‌جمهوري سال 92 تا حدي بعضي از اين ضعف‌ها در مسير حل شدن قرار گرفته است. از طرفي شاهد بوديم که در اين مدت آزادي‌هاي بيشتري به مردم داده شد و از طرفي ديگر شاهد کاهش تندروي‌ها بوديم. به هر حال با اينکه شعارهاي انقلاب تا حد زيادي تحقق پيدا کرده است بي‌انصافي است اگر دستاوردهاي 35سال گذشته را زير سوال ببريم اما هنوز راه زيادي تا رسيدن به نقطه مطلوب مانده است و بايد تلاش کنيم که روز به روز کمبودها و ضعف‌ها بيشتر جبران شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386