یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 08:16 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل دسته: سیاسی - - شناسه: 9329

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معاون قبلی وزارت خزانه‌داری آمریکا به کشورهای منطقه آمد و در دیدار جداگانه با مدیران عامل بانک‌ها درباره تبدیل دلار به درهم امارات به آنها تذکر داد و این کار را ممنوع کرد.

"رهبر انقلاب در دیدار با کارگران درباره‌ نقش «اتاق جنگ آمریکا» علیه ایران صحبت کرده و فرمودند: «دشمنان ما فهمیده‌اند و دانسته‌اند که در جنگ سخت نظامی طرْفی نخواهند بست... این را می‌دانند که اگر وارد درگیری و برخورد سخت و نظامی با ما بشوند، پایشان گیر می‌افتد. بله، به ما ضربه می‌زنند، امّا خودشان ممکن است چند برابر ضربه بخورند؛ این را فهمیده‌اند... امروز آنچه مطرح است برای دشمنان ما، جنگ اقتصادی است. اتاق جنگ آمریکا علیه ما عبارت است از وزارت خزانه‌داری آمریکا که همان وزارت اقتصاد و داراییشان است؛ آنجا اتاق جنگ با ما است.»(1397/02/10)"

زمینه حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نیز با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه وزارت خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ علیه کشورمان است،‌ اظهار داشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان اتاق جنگ این کشور از آغاز تحریم‌های اقتصادی یا به‌صورت دقیق‌تر از زمان تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان راه‌اندازی شده است.

مصباحی‌مقدم ادامه داد: روش کار آن‌ها این بوده که ابتدا لایحه تحریم‌های ایران را به کنگره برده و به‌عنوان اقدام داخلی آمریکایی‌ها ایران را از ابعاد مختلف تحریم کردند، ازجمله تحریم دلار که در این زمینه انجام شد.

*اعلام ممنوعیت تبدیل دلار به درهم امارات از سوی آمریکا

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه معاون قبلی وزارت خزانه‌داری آمریکا نقش عمده‌ای در تشدید تحریم‌ها داشت، تصریح کرد: این فرد به کشورهای منطقه آمد و به‌صورت جداگانه با مدیران عامل بانک‌ها ملاقات کرد و درباره تبدیل دلار به درهم امارات به آن‌ها تذکر داده و این کار را ممنوع کرد.

وی بابیان اینکه آن‌ها امارات را تحت‌فشار قراردادند، یادآور شد: زمانی که در سال 91، شوک ارزی به کشورمان وارد شد ناشی از ورود و اقدامات همین معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا بود که از آن زمان به بعد امارات تبدیل ارز ایرانی به درهم امارات را متوقف کرد و شوک اقتصادی به ایران باعث شد دلار از 1200 تومان به 4 هزار تومان برسد که البته با مدیریت‌های صورت گرفته تا حدودی وضعیت برگشت و در نرخ 3200 تومان متوقف شد.

*شوک اخیر به اقتصاد ایران ناشی از اقدامات وزارت خزانه‌داری آمریکاست

مصباحی‌مقدم این شوک اخیر به اقتصاد ایران را ناشی از اقدامات وزارت خزانه‌داری آمریکا برشمرد و گفت: سرنخ تمام مسائلی که رئیس‌جمهور آمریکا دنبال می‌کند و حتی قطعنامه پیشین شورای امنیت علیه ایران به وزارت خزانه‌داری آمریکا بازمی‌گردد.

*بهترین راهکار تقویت بنیه داخلی است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درعین‌حال بابیان اینکه آن‌ها تلاش می‌کنند تا اجازه ندهند که اقتصاد ایران پیشرفت داشته باشد و در این مسیر موفق هم بوده‌اند به راهکارهای لازم برای مقابله با این جنگ اقتصادی پرداخت و اظهار داشت: بهترین راهکار تقویت بنیه داخلی است و ما باید اقتصاد ملی خود را قدرتمند کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر جایگاه اقتصادی ایران ازلحاظ بزرگی در رتبه هفدهم قرار دارد و در این سال‌ها استمرار داشته است، خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این است که ظرفیت داخلی ما برای پیشرفت اقتصادی گسترده است و اگر به‌خوبی از آن استفاده کنیم، می‌توانیم به احیای اقتصاد ملی بپردازیم.

مصباحی‌مقدم با اشاره به ذخایر انرژی، نیروی انسانی و اهمیت مدیریت اقتصادی، تصریح کرد: البته باید به بخش خارجی اقتصاد هم توجه داشته باشید چراکه 20 درصد از اقتصاد ما مربوط به واردات و صادرات و سرمایه‌گذاری خارجی ماست؛ اگر اقتصاد ما در داخل قدرتمند باشد کشورهای دیگر جهان با ما بهتر تعامل می‌کنند اما چنانچه اقتصاد ما دچار نوسان باشد، سایر کشورها نیز تعاملی نخواهند داشت.

*اتکا به نفت و خام فروشی باید متوقف شود

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد:‌ این فضا باعث شد که رهبر انقلاب در بهمن سال 92 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ و از قوای سه‌گانه بخواهد که آن را اجرا کنند لذا اگر اتکا به نفت و خام‌فروشی کاهش پیدا کند این امر تأثیر زیادی در بالا بردن مقاومت اقتصادی کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به نامگذاری سال به عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، یادآور شد: تولیدکنندگان داخلی باید تولیدات خود را از لحاظ کیفی بهبود بخشند و قیمت‌ها را نیز کاهش دهند تا قدرت رقابت با کالاهای خارجی فراهم شود.

*دولت لایحه ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی را تصویب کند

مصباحی‌مقدم به دولت نیز توصیه کرد جلوی واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند را بگیرد و در این زمینه لایحه‌ای را به تصویب برساند.

نماینده سابق مجلس یکی از طرف‌های مهم حمایت از کالای ایرانی را مردم عنوان کرد و گفت:‌مردم نیز باید سلیقه خود را منطبق با مصرف کالای داخلی قرار دهند بنابراین آنچه وزارت خزانه‌داری آمریکا دنبال می‌کند با تقویت اقتصاد داخلی ایران خنثی خواهد شد.

وی همچنین افزود: اگر ما با سایر کشورها مبادلات دوجانبه پولی داشته باشیم، این امر یک راهکار مهم برای دور زدن تحریم‌ها است.منبع:فارس

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386