یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 07:48 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل دسته: سیاسی - - شناسه: 9343

image سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور دو معاون فرهنگی و پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: سردار نقدی در...

 

 

image

 احد آزادی‌خواه در تشریح نشست  یکشنبه کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در نشست سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی و سردار جوکار معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همراهانشان میهمان کمیسیون بودند و در ابتدا گزارش و تحلیلی از وضعیت فرهنگی در سپاه و جامعه ارائه و با نمایندگان در این باره گفت‌وگو کردند.

**تحویل 110 هزار جلد کتاب به کتابخانه ملی در سال 96نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با استناد به آمار ارائه شده توسط معاون فرهنگی سپاه در کمیسیون ادامه داد: بخشی از مهمترین موارد مطروحه در نشست امروز این بود که آمار نشر کتاب پیش از انقلاب کمتر از یک میلیون تیراژ بود در حالیکه این آمار امروز به 126 میلیون تیراژ رسیده است. همچنین تعداد کتب تحویل شده به کتابخانه ملی تا پیش از انقلاب 11 هزار جلد بوده در حالیکه فقط در سال 96 بیش از 110 هزار جلد به کتابخانه ملی تحویل شده است.

**اعزام سالانه 6 میلیون نفر به مناطق جنگی راهیان نور توسط سپاه پاسداراناین نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: همچنین سالانه حدود 6 میلیون نفر توسط سپاه به راهیان نور اعزام می‌شوند و 18 تا 20 هزار یادواره شهدا توسط سپاه در مناطق جنگی برپا می‌شود. افزون بر این مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی با 5 هزار دقیقه تولید هنری در عرصه تولید محتوا نیز گام مؤثری برداشته است.آزادی خواه یادآور شد: معاون فرهنگی سپاه در تحلیل شرایط فرهنگی موجود کشور معتقد است که در حوزه کتب درسی بسیار عقب هستیم و در حوزه حمایت از حرکت‌های خودجوش فرهنگی نیز به برنامه‌ها و اهداف خود نرسیده‌ایم.

**ضعف متولیان فرهنگی، دستگاه‌های دیگر را ناچار به اقدام در حوزه حجاب می‌کنداین نماینده مردم در مجلس دهم بیان داشت: معاون فرهنگی سپاه اعتقاد دارد که در حوزه فضای مجازی، عفاف و حجاب و مسائل روز نیز به دلیل کم کاری متولیان فرهنگی ناچار به مواجه‌های غیرفرهنگی می‌شویم و ضعف دستگاه‌های متولی باعث می‌شود که دستگاه‌های مجری قانون به مسائل فرهنگی ورود کنند، لذا سپاه نیز با اقدام فرهنگی در این حوزه‌ها موافق است.سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: سردار نقدی با انتقاد از ارائه عملکردها و گزارش‌ دولت‌های مختلف پس از دوران پایان کار خود، اظهار کرد که متأسفانه دولت‌ها تمرکز کاری خود را فقط بر مسائل اقتصادی می‌گذارند و از مسائل فرهنگی غافل می‌شوند و دست آخر نیز آماری مستند و کیفی برای ارائه دادن در حوزه فرهنگی ندارند.

**تأکید اعضای کمیسیون بر تعامل دستگاه‌های فرهنگیسخنگوی کمیسیون فرهنگی ادامه داد: در ادامه این نشست نیز برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی ایرادات و اشکالاتی را به عملکرد دستگاه‌های فرهنگی وارد دانستند و معتقد بودند که باید نگاه پژوهشی و علمی به حوزه فرهنگ داشته باشیم و کاری کنیم که اثربخشی اقدامات فرهنگی موثر واقع شود؛ همچنین اعتقاد داشتند که باید بین دستگاه‌های فرهنگی کشور تعاملی صورت گیرد تا از ظرفیت همه دستگاه های فرهنگی استفاده شود.منبع: ایرنا

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386