دوشنبه, 06 خرداد 1398 ساعت 05:57 ب ظ - 05(May) 27 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

آی نیوز نیوز: همزمان با روز جهانی موزه  دکتر ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز از موزه آذربایجان و موزه شهرداری بازدید و با شهروندان گفتگو کرد.

به گزارش آی نیوز، دکتر ایرج شهین باهر، در بازدید از موزه آذربایجان و موزه شهرداری بر حفظ جایگاه تاریخی و تمدن افتخارآمیز کهن شهر تبریز تاکید کرد.

وی با اشاره به پیشینه چندین هزار ساله تاریخ و تمدن تبریز گفت: بناها و آثار تاریخی به جا مانده از گذشتگان نشان می دهد مردم تبریز از فرهنگ و تمدن بسیار پیشرفته و تاثیرگذاری در طول اعصار گذشته برخوردار بوده اند.

شهین باهر افزود: با وجود زلزله های مهیبی که در طول تاریخ در این منطقه اتفاق افتاده و تمام بناهای تبریز را با خاک یکسان کرده است، باز هم مردم خشت خشت این خاک را با هنر، علم، صنعت روز و تلاش و غیرت وصف ناپذیر خویش از نو ساخته و آباد کرده اند.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: تبریز زادگاه علما، فضا، ادبا، اندیشمندان، هنرمندان، سیاستمداران و بزرگان علم و ادب بسیاری بوده که در شکل گیری تاریخ و تمدن این سرزمین نقشی قابل توجه داشته اند، چنانکه خط به خط و خشت به خشت آثار و یادگاریهای این بزرگان امروز سخنان بسیاری برای مردم و علاقمندان علم و تاریخ و هنر و فرهنگ دارد.

دکتر شهین باهر، تصریح کرد: نسل جوان امروز میراث دار این بزرگان بوده و باید به شایستگی امانت پدران را به آیندگان برسانند.

شهردار کلانشهر تبریز، در ادامه این بازدید با برخی از شهروندان و مردم بافرهنگ و هنر دوست تبریز دیدار کرده و به گفتگو پرداخت.

 

image

 

image


نوشتن دیدگاه

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386