یکشنبه, 30 تیر 1398 ساعت 05:12 ب ظ - 07(Jul) 21 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

شهردار تبریز با تاکید بر کاهش پذیری خطر ریسک در زلزله گفت: بهره مندی از سیستم جداگرهای لرزه ای در سازه های شهری تبریز یک ضرورت است و می توان از تجارب علمی استاید دانشگاهی ژاپن در این خصوص بهره برد.

به گزارش آی نیوز، مهندس ایرج شهین باهر در دیدار با اساتید برجسته دانشگاهی کشور ژاپن، با اشاره به اهمیت تجهیز خانه های مسکونی ضلع شمالی تبریز به سیستم جداگرهای لرزه ای افزود: قصد داریم انتقال دانش این تکنولوژی هرچه سریعتر محقق شود.

وی اظهار داشت: گسل شمالی تبریز یکی از خطرناک ترین گسل ها به شمار می رود می خواهیم از این دانش برای اولین بار در تبریز استفاده کنیم.

شهردار تبریز همچنین تصریح کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تبریز، دانشگاه های ژاپن و دانشگاه شهید مدنی تبریز می توان پذیرش خطر ریسک در زلزله را کاهش داد.

شهین باهر همچنین در این دیدار با بیان اینکه کشور ژاپن نزدیک به بیست سال است که به این دانش دست پیدا کرده، متذکر شد: در حال حاضر شاهدیم تمامی سازه های شهری ژاپن به سیستم جداگره های لرزه ای تجهیز شده است و آموزش برای متخصصان داخلی مخصوصا در تبریز نیز باید انجام شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در تبریز کاهش هزینه احداث و مقاوم سازی ساختمان ها را نیز به همراه دارد.

ضرورت بهره مندی از سیستم جداگر لرزه ای در سازه های شهری تبریز

شهردار تبریز اضافه کرد: 750 سال پیش بزرگترین دانشگاه بزرگ جهان در تبریز احداث شده و به عنوان یکی از ابنیه های مهم تاریخی تبریز شناخته می شود، به همین علت ضرورت دارد برای حفظ این بنای تاریخی از سیستم جداگر لرزه ای استفاده کرد.

گفتنی است: در این دیدار که با اساتید دانشگاه های کیوتو، کانازاوا، کوکوسیتا و موسسه ملی تکنولوژی سوکویی ژاپن صورت گرفت، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز حضور داشتند.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386