سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 08:39 ب ظ - 09(Sep) 29 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

۵۰ هکتار بافت ناکارآمد باید جابجا شود/ شهرداری تبریز در امر انبوه سازی دخالت مستقیم نداردبیش از ۵۰ هکتار زمین مسکونی بافت ناکارآمد تبریز در مسیر حریم دکل ها، مسیل ها و تاسیسات شهری قرار دارد که باید جابجا شده و ساکنان آن در محل دیگری اسکان یابند.

۵۰ هکتار بافت ناکارآمد باید جابجا شود/ شهرداری تبریز در امر انبوه سازی دخالت مستقیم نداردبیش از ۵۰ هکتار زمین مسکونی بافت ناکارآمد تبریز در مسیر حریم دکل ها، مسیل ها و تاسیسات شهری قرار دارد که باید جابجا شده و ساکنان آن در محل دیگری اسکان یابند.

محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار با اعلام مطلب فوق، گفت: امروز بزرگترین دغدغه شهرها بافت های ناکارآمد از جمله فرسوده، حاشیه ای، تاریخی، روستایی و مسئله دار است و حل این موضوع مشکلاتی از جمله مالکیت را در پی دارد.

وی ادامه داد: به دنبال این مشکلات، با حضور معاون محترم وزیر راه و شهرسازی جلسه ای در شهرداری تبریز برگزار شد و از جمله مسائلی که مطرح شد، بحث تعیین تکلیف مالکیت ها در بافت های ناکارآمد بود.

عزتی عنوان کرد: هدف شرکت بازآفرینی شهری درجاسازی مساکن است اما با این حال بیش از ۵۰ هکتار زمین مسکونی بافت ناکارآمد تبریز در مسیر حریم دکل ها، مسیل ها و تاسیسات شهری قرار دارد که باید جابجا شده و ساکنان آن در محل دیگری اسکان یابند.

وی افزود: برای مالکیت این بافت ها، باید مبالغی در نظر گرفته شود و مالکان با شرکت های توسعه گر به توافق برسند و شرکت ها نیز بدانند که با چه کسی طرف هستند.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در ادامه به تخصیص تسهیلات برای ساخت مساکن جدید اشاره کرد و گفت: در سفر مهندس پژمان به تبریز، ایشان قول دادند که وام های ۳۰ و ۵۰ میلیونی با درصدهای ۹ و ۱۸ پرداخت شود و در این میان شرکت های توسعه گر که بصورت انبوه ساز فعالیت می کنند، در اولویت قرار می گیرند و در کنار آنها افراد عادی هم که در بافت های ناکارآمد زندگی می کنند، از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی با اشاره به نقش شهرداری در ساخت مساکن جدید، اظهار کرد: شهرداری در امر انبوه سازی مداخله گر مستقیم نیست اما در کنار ارائه تسهیلات، پروانه رایگان نیز صادر می کند. بطوریکه طی سال های گذشته شهرداری تبریز از محل صدور پروانه های رایگان، بالای ۵۰ میلیارد از دولت طلب دارد.

عزتی در عین حال از همکاری شهرداری تبریز در ساخت چند پروژه مسکونی خبر داد و گفت: شهرداری تبریز به عنوان پایلوت از طریق چند شرکت از جمله شرکت پیش ساخته و عمران و توسعه به بحث ساخت ورود کرده و به عنوان پیشرو ساخت چند پروژه را آغاز کرده است تا بخش های خصوصی نیز ترغیب به ورود به بحث ساخت و ساز شوند. البته در بحث شرکت های خصوصی، مشکلاتی بود که در جلسه با معاون محترم وزیر این مشکلات برطرف شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386