یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 10:46 ب ظ - 01(Jan) 26 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها ضروری استمعاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی که در بند ط ماده ۵۹ قانون برنامه ششم پیش بینی شده، عامل مهم کاهش استعلام ها و بروکراسی اداری است.

شست مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها برگزار شد.

در این نشست که با حضور معاون وزیر و مدیران وزارت راه و شهرسازی و جانشین سازمان شهرداریها در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، محمد عزتی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور گفت:  شهرداری ها یکی از مجریان اصلی مصوبات مجلس هستند و در هر قانونی حتی غیر مرتبط با شهرداریها برای آنها نقش و ماموریت تعیین می شود.

او لزوم استعلامهای متعدد برای تعهدات دستگاهها در قوانین را باعث نگاه مطالبه گرانه عموم شهروندان به شهرداری دانست و گفت: این اتفاق باعث شده شهرداری به عنوان گلوگاهی برای دستگاهها دیده شود.

عزتی با تاکید بر ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی که در بند ط ماده ۵۹ قانون برنامه ششم پیش بینی شده اظهار داشت: ایجاد این سامانه عامل مهمی برای کاهش استعلامها و بروکراسی اداری است.

در ادامه این جلسه موضوعات مربوط به مشکلات حریم یکپارچه کلانشهرها، بازآفرینی شهری و مدیریت زمین و مغایرتهای بین ضوابط و مقررات شهرسازی با بعضی از قوانین مصوب مورد بررسی قرار گرفت.

عزتی در پایان این جلسه آمادگی کمیسیون شهرسازی کلانشهرها را برای همفکری با کمیسیونهای تخصصی مجلس در تدوین و بررسی قوانین را اعلام کرد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386