چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 10:02 ب ظ - 11(Nov) 30 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از آغاز عملیات آسفالت‌ریزی تقاطع غیرهمسطح شهید رحمان فروزنده و افتتاح طبق روز شمار اعلام شده خبر داد.

 سامان احمد زاده با اعلام خبر فوق اظهار کرد: آسفالت ریزی رمپ شرقی  تقاطع غیر همسطح شهید رحمان فروزنده آغاز شده و در روزهای آتی کل مسیر پروژه آسفالت می‌شود. این پروژه ترافیکی با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران و نیروهای زحمت کش شهرداری در ۳۰ آبان ماه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان پیچیدگی‌های اجرایی این پروژه افزود: برخلاف تصور عمومی، تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده تنها یک پروژه نیست بلکه به دلیل شرایط محل اجرای آن، دو پروژه دیگر نیز در دل این پروژه به اجرا درآمده است که در مجموع برای انجام این پروژه ۹۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در زیر این تقاطع به دلیل فرسودگی تاسیسات و تخریب بخشی از کانال ایلی سو، ناگزیر پروژه بهسازی و دال‌گذاری کانال نیز همزمان با اجرای پروژه اصلی به اجرا درآمده است و اجرای دیواره‌ای به ارتفاع ۲/۵ متر و به طول ۹۰ متر یکی از این پروژه‌ها بوده است.

احمدزاده در خصوص اطلاعات فنی این پروژه یادآور شد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید فروزنده به موازات کانال ایلی‌سو، منطبق بر آن و روی آن  احداث شده است، طول این پروژه  ۵۲۶ متر و شامل دو کوله و پنج پایه و طول عرشه ۱۹۲ متر و عرض حدود ۱۶ متر است و متشکل از حدود ۲۱۰ عدد شمع بتنی به عمق ۲۰ و ۱۵ متری به صورت شمع‌های زیر پایه‌ها و کوله‌ها و شمع‌های مجاور کانال و همچنین شمع‌های ترافیکی بین پایه‌ها است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386