سه شنبه, 27 آذر 1397 ساعت 09:06 ب ظ - 12(Dec) 18 2018

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 

آی نیوز، مهندس ایرج شهین‌باهر در نشست هماهنگی برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ که با حضور رئیس افتخاری ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز۲۰۱۸»، استاندار آذربایجان‌شرقی و نمایندگان بخش خصوصی، در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: علی‌رغم ظرفیت‌های گسترده بخش خصوصی، متاسفانه تا به امروز، تمام نگاه‌ها در مورد تبریز ۲۰۱۸، معطوف دولت و شهرداری شده است؛ این در صورتی است که نقش این مجموعه‌ها، صرفاً، زمینه‌سازی و رفع موانع است.

وی با بیان این‌که وظیفه دولت و شهرداری، تسهیل  اموراتی است که از عهده بخش خصوصی خارج است، تصریح کرد:  تقویت خطوط هوایی به مقصد برخی کشورهای اروپایی و احیای کنسولگری‌های خارجی، از جمله این زمینه‌ها است که می‌تواند زمینه‌ساز رونق بخش خصوصی شود.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که شهرداری تبریز، با توجه به محدودیت اختیارات، طبیعتاً در بحث تبلیغات ملی و بین المللی، با محدودیت‌هایی‌ مواجه است، اظهار داشت: نباید این طور تصور شود که بار تبلیغات و اطلاع رسانی باید تماماً بر دوش شهرداری، میراث فرهنگی یا سایر بخش‌های دولتی باشد؛ ظرفیت‌های مهمی در ارتباطات و تبلیغات بخش خصوصی هست که می تواند در این خصوص، تعیین‌کننده ظاهر شود.

 

شهین‌باهر با بیان این که برنامه‌های عملیاتی «تبریز 2018» نیازمند نقش‌آفرینی بخش خصوصی است، متذکر شد: صاحبان صنایع و اقتصاد بخش خصوصی نباید این تصور را داشته باشند که دولت و شهرداری، در صدد تحمیل برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ به آن‌هاست؛ بلکه هدف این است که چارچوب‌هایی برای رونق اقتصادی شهر فراهم شود.

وی در عین حال، اظهار داشت: باید نظر و منافع تورگردان‌ها را تامین کنیم، اگر بتوانیم با کمک اتاق بازرگانی، سازمان میراث فرهنگی و سایر بخش‌های دولتی، حمایت از بخش خصوصی گردشگری را تقویت کنیم، در این صورت، می‌توانیم تورهای گردشگری را به سمت تبریز هدایت کنیم.

شهردار تبریز یادآور شد: در سال‌های اخیر، اقدامات گسترده ای از سوی شهرداری تبریز در حوزه گردشگری صورت گرفته است اما وسعت نیازها و وجود برخی نگاه‌های جزیره‌ای، موجب شده این اقدامات و تلاش‌ها بعضاً کمتر به چشم بیاید.

 

شهین‌باهر با اشاره به این‌که هم‌اکنون ۹ مرکز اقامتی در سطح شهر در حال احداث است، افزود: زمینه‌سازی‌ شهرداری تبریز موجب شده بخشی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری‌ شهر، به سمت حوزه گردشگری و توسعه مراکز اقامتی هدایت شود.

وی اظهار داشت: علی‌رغم چالش‌های اقتصادی که گریبان‌گیر تمام شهرداری‌های کشور شده است، پروژه‌های عمرانی و برنامه‌های گردشگری شهر، تاثیری از رکود نپذیرفته و پیشرفت پروژه‌ مهمی مثل مقبره‌الشعرا، هفته‌به‌هفته محسوس است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2018
1397 - 1386