سه شنبه, 27 آذر 1397 ساعت 08:53 ب ظ - 12(Dec) 18 2018

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 

به گزارش آی نیوز، مهندس ایرج شهین‌باهر در حاشیه آغاز نهال‌کاری انبوه در طبیعت دانشگاه تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز، همزمان با هفته منابع طبیعی، کاشت بهاره ۱۶۰ هزار اصله نهال را در محدوده ۱۵۰ هکتاری سطح شهر آغاز کرده است، اما طبیعتاً این حجم از کاشت، پاسخگوی تمام نیازهای زیست‌محیطی شهر نیست.

وی با اشاره به این‌که مسئولیت‌پذیری و مشارکت آحاد شهروندان و اقشار جامعه، در حوزه فضای سبز راهگشا است، تصریح کرد: شهرداری تبریز با توزیع نهال رایگان و ارائه یک‌سری آموز‌ش‌های اولیه، تلاش دارد شاخص‌های فضای ‌سبز را با همکاری شهروندان تقویت کند.

شهردار تبریز ادامه داد: اصناف، واحدهای صنعتی و تولیدی، به تناسب موقعیت و فضایی که در اختیار دارند، می‌توانند در توسعه فضای سبز موثر باشند، و طبیعتاً شهرداری نیز بسترهای لازم را برای این نقش‌آفرینی فراهم می‌کند.

شهین‌باهر مدیریت منابع را دیگر ضرورت توسعه فضای سبز خواند و افزود:  آب‌های پسماند مدارس،  دانشگاه‌ها، مجموعه‌های اداری و واحدهای صنعتی و اجرایی، بهترین منبع برای توسعه طرح‌های درختکاری است.

وی همچنین بر لزوم استمرار درختکاری‌ها با اولویت گونه‌های بومی، مقاوم و سازگار با اقلیم شهر تاکید کرد.

image

رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم، با اشاره به این‌که دانشگاه تبریز دومین لکه سبز پس از ائل‌گلی در تبریز است، ۵۴ هکتار فضای سبز دانشگاه را  فرصت مهم برای محیط زیست شهر خواند.

وی تاکید کرد: دانشگاه تبریز، با توجه به ظرفیت‌های فکری و دانشی، مصمم است تا نقش لازم را در جذب فرصت‌های مردمی و پشتیبانی فکری دستگاه‌های اجرایی داشته باشد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2018
1397 - 1386