سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 05:58 ب ظ - 12(Dec) 10 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

آی نیوز؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

 image

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تجربیات هشت سال دفاع مقدس ایران در قالب شعر ادبی می تواند به سایر ملل منتقل شود. 

  محمد محمدپور در حاشیه "مراسم شب شعر مقاومت با محوریت فتح خرمشهر" با بیان این‌که برگزاری محافل شب شعر و ادب می تواند جهت تلطیف فضای عمومی جامعه و گسترش فضای شعر و ادب در استان موثر واقع شود، اظهار کرد: شناسایی استعدادهای بالقوه در حوزه ی شعر و ادب، برجسته کردن موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد. 

  وی افزود: شاعران می توانند با حضور در چنین محافلی، در کنار هم آثاری با موضوعات روز و اساسی جامعه خلق کنند. 

  وی با اشاره به برگزاری شب شعر مقاومت با محور آزادی خرمشهر، بیان کرد: موضوع این شب شعر، مقاومت و دفاع بود با توجه به این‌که در زمان فعلی کشورهای مختلف مورد طمع استکبار جهانی قرار گرفته اند، معتقدم پرداختن به چنین موضوعاتی در جامعه ضروری بوده و ملت ها در جهت مقاومت و دفاع از مملکت خود با انگیزه می شوند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقاومت و دفاع دارای تجربه‌های زیادی در مقابل متجاوزان رژیم بعثی بوده است، خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر و سرزمین های کشور از متجاوزان جزو تجربه های باارزش و بزرگ هشت سال دفاع مقدس است که می تواند در قالب آثار ادبی، هنری و شعر به ملل دیگر نیز منتقل شده و در راستای گسترش روابط بین ایران و سایر ملل موثر واقع شود. 

  وی ادامه داد: با توجه به این‌که ایران اسلامی با جمهوری آذربایجان دارای اشتراکات زیاد تاریخی، فرهنگی و زبانی است برگزاری محافل ادبی می تواند روابط بین شعرا و اندیشمندان دو کشور را گسترش دهد.

محمدپور با بیان این‌که جمهوری آذربایجان در موضوع قره باغ مورد تهاجم قرار گرفته است، افزود: تجربیات هشت سال دفاع مقدس ایران در قالب شعر ادبی می تواند به ملت آذربایجان منتقل شود.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386