سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 09:04 ب ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

image 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزیدگان مرحله استانی چهل و یکمین دوره سراسری مسابقات قرآنی، گفت: در این دوره از مسابقات ۴۳ نفر برگزیده شده و به مرحله کشوری راه یافتند که امید است در مسابقات کشوری نیز خوش درخشیده و شاهد حضورشان در مسابقات بین‌المللی باشیم.

 حجت‌الاسلام علی مصایبی در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اظهار کرد: مسابقات قرآنی در اوقاف بخش های مختلفی دارد که از مرحله‌ی شهرستانی شروع شده سپس مراحل استانی، کشوری و بین‌المللی پیگیری می‌شود.

وی با بیان این‌که در مرحله شهرستانی مسابقات، ۲۰۰۰ هزار شرکت کننده داشتیم، خاطرنشان کرد: با احتساب شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی زیر ۱۸ سال که توسط آموزش و پرورش با همکاری اوقاف و امور خیریه انجام می‌گیرد، در مجموع شش هزار نفر در مسابقات قرآنی استان شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این رابطه گفت: اگر همت کرده و زیر ساخت‌ها و زمینه را فراهم کنیم، بدون شک تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر شده و استعدادهای جوانان و کودکان شکوفا می‌شود.

وی با بیان این‌که از میان دو هزار شرکت‌کننده در مسابقات شهرستانی، ۴۹۴ به مرحله استانی راه یافته و طی روزهای ۱۴ الی ۱۷ تیر رقابت کردند.

مصایبی با بیان این‌که برای ارتقا سطح متسابقین، پیش از برگزاری مسابقات اقدام به برگزای کلاس‌های رفع اشکال کردیم، افزود: در سال‌جاری در تمامی شهرستان‌ها‌ی استان یک مرکز تخصصی قرآنی خواهیم داشت. تاکنون قریب به ۱۰ مرکز افتتاح شده و بقیه طی روزهای آتی افتتح می‌شود.

وی با بیان اینکه در مسابقات قرآنی نیاز به فراهم کردن زیرساخت و همچنین کمک مسئولان داریم، افزود: امید است شاهد درخشش جوانان استان در مسابقات کشوری و بین‌المللی باشیم.

پیشکسوت قرآنی و داور مرحله استانی چهل و یکمین دوره سراسری مسابقات قرآنی نیز در این آیین با بیان این‌که پیشرفت چشمگیری در برگزاری مسابقات احساس می‌شود، افزود: این مسابقات وضعیت قاریان و حافظان را مورد ارزیابی قرار داده و موجبات پیشرفتشان را فراهم می‌کند.

مجید باوردی با بیان این‌که سطح مسابقات قرآنی در استان خوب است، خاطرنشان کرد: اما در سطح کشوری و بین المللی آنگونه که باید حضور نداریم، در حالی که زمانی قاریان استان ما در سطح جهانی مطرح بودند.

باوردی با تاکید بر این‌که فعالیت های فرهنگی زمان‌بر و هزینه بر هستند، گفت: نیاز است که متولیان قرآنی، اتحادیه‌های موسسات قرانی و... تلاش کرده و در این راستا هزینه کنند.

وی با بیان این‌که بزرگترین افتخار عالم تشیع در زمینه حفظ قرآن از آذربایجان‌شرقی است، تاکید کرد: حاج وحید غفران‌نیا اولین نونهالی است که در ۹ سالگی حافظ کل قرآن شد.

وی در پایان بر ضرورت تشکیل کلاس‌های تخصصی قرآنی تاکید کرد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386