شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 04:21 ب ظ - 09(Sep) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

imageنماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که باید در تمامی اجزای جامعه اسلامی ما، فرهنگ قرآنی حاکم شود، گفت: هرگز نمی‌توانیم ادعا کنیم که به وظایف خود در رابطه...

image نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که باید در تمامی اجزای جامعه اسلامی ما، فرهنگ قرآنی حاکم شود، گفت: هرگز نمی‌توانیم ادعا کنیم که به وظایف خود در رابطه با قرآن عمل کرده‌ایم.

به گزارش آی نیوز به نقل از ایسنا حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره سراسری مسابقات قرآنی، اظهار کرد: باید افتخار کنیم در کشوری زندگی می‌کنیم که اصول و قواعد قرآن در آن حاکم است اما وظایف ما در قبال قرآن بسیار سنگین بوده و باید فضای جامعه را فضایی قرآنی کنیم. 

وی با اشاره به وظایف مسلمانان در رابطه با قرآن کریم، افزود: طبق حدیثی از ائمه‌ی معصوم "ترتیل، تفقه در آیات و همچنین عمل به قرآن" از جمله وظایف ما است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این‌که حق تلاوت قرآن تنها در حفظ آیات، آموزش، قرائت و تجوید نیست، افزود: طبق روایتی، ائمه‌ی معصوم کسانی هستند که حق تلاوت قرآن را ادا می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که باید در آیات قرآن تدبر کنیم، گفت: عالم ربانی کسی است که در قرآن کریم تدبیر و تحصیل کرده باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به کلامی از حضرت علی(ع) در نهج البلاغه مبنی بر این‌که "قرآن، مانند دریایی است که هیچکس به قعر آن نمی‌رسد" تشریح کرد: قرآن یادآور عوامل سقوط و عزت جوامع بشری و همچنین یادآور صحنه‌های قیامت و عظمت هستی است.

وی با بیان این‌که قرآن، تاریخ و زندگی شخصیت‌های تاریخ‌ساز را برایمان بازگو می‌کند، افزود: قرآن هم معجزه است و هم از آینده خبر می‌دهد.

وی با بیان این‌که بهترین داستان‌ها در قلب قرآن است، یادآور شد: قرآن کریم، بهترین شیوه دعوت به طریق حق را داشته و به تمامی نیازهای فردی، اجتماعی، دنیوی و اخروی انسان در زمینه‌ها و زمان‌های مختلف پاسخ گفته است.

وی با بیان این‌که بشارت نزول قرآن کریم در کتاب پیشینیان آمده بود، خاطرنشان کرد: نمی‌توان ادعا کرد همه در ارتباط با قرآن کریم به وظایف سنگین خود عمل کرده‌ایم و  امروز باید در جای جای کشورمان فرهنگ قرآنی حاکم شود.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و خروج قرآن کریم از مهجوریت، افزود: امروز کودکان و جوانان بسیاری قرآن را در قلب و زبان خویش جای داده‌اند که به لطف پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این‌که موفقیت جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به واسطه‌ی حاکم شدن فرهنگ قرآنی در امور و زندگی‌شان است، خاطرنشان کرد: در جنگ ۳۳ روزه لبنان نیز شاهد بودیم که چهار هزار نفر از رزمندگان حزب‌الله در مقابل   بیش از ۶۰ سال هیمنه‌ی رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی کردند و این قدرت به خاطر پیوند با آیات قرآنی بود.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان تاکید کرد: کارهای خوبی در رابطه با قرآن انجام شده اما با توجه به تشکیل شورای گسترش فرهنگ قرآنی در استان، انتظار داریم که این فعالیت‌ها قرآنی دو چندان شود و بتوانیم سهم خود را در قبال دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی ادا کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386