سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 09:03 ب ظ - 01(Jan) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران گفت: عامل 76 درصد از مرگهای خاموش در کشور بصورت مستقیم به «دودکش» مرتبط است.


به گزارش آی نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، محمدرضا یوسفی پور افزود: نصب غیر اصولی دودکش، استفاده از دودکشهای غیر استاندارد و استفاده از یک دودکش برای چند وسیله ، از جمله عوامل مرگهای خاموش مرتبط با دودکش است.
وی افزود: تهیه نکردن وسایل مناسب در ساختمان نیز 13,1 درصد از مرگهای خاموش را به خود اختصاص داده و استفاده از وسایل پخت و پز برای گرم کردن محیط نیز با 3.1 درصد، در رتبه بعدی قرار دارد.
یوسفی پور با اشاره به تعداد حوادث ناشی از گاز در استانها، خاطرنشان کرد: براساس نسبت خانوارهای برخوردار از شبکه گازرسانی و سایر شاخصهای مرتبط، استان قم رکورددار حوادث مربوط به گاز بوده و پس از آن استان سمنان قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: استان تهران با وجود تعداد فراوان خانوارها در رتبه 21 قرار گرفته و جزء استانهای کم حادثه در این زمینه است.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران افزود: استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز کمترین حوادث مربوط به گاز را داشته اند.
یوسفی پور گفت: البته از لحاظ تعداد خام حوادث و بدون در نظر گرفتن شاخصهایی مانند تعداد خانوارهای برخوردار از شبکه گازرسانی و عوامل آب و هوایی، استانهای تهران و آذربایجان شرقی به ترتیب رکورد دار حادثه های مربوط به گاز هستند.
وی افزود: برای بررسی واقع بینانه میزان وقوع حوادث باید شاخصهایی مانند تعداد خانوارها، میزان استفاده از بخاریهای گازسوز و شدت سرما را در نظر گرفت که با محاسبه آنها قم بیشترین میزان تلفات را دارد.

افزایش تلفات در سال 92
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران با بیان این که میزان تلفات گاز گرفتگی با میزان تبلیغات و فرهنگ سازی نسبت معکوس دارد، گفت: متاسفانه در سال 92 میزان تلفات ناشی از گازگرفتگی نسبت به سال 91 بیش از 50 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: افزایش میزان تلفات گازگرفتگی در سال 92 در حالی رخ داد که در سال پیش از آن به دنبال تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی فراوان، شاهد کاهش قابل توجه حوادث مربوط به گاز گرفتگی بودیم.
به گفته وی، در سال 1392 تعداد 1743، در سال 1391 تعداد 1375 و در سال 1390 تعداد 1522 حادثه گازی در کشور رخ داده است.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز افزود: در سال 1392 تعداد 390 نفر و در سال 91 تعداد 303 نفر به علت حوادث مربوط به گاز در کشور جان خود را از دست داده اند.
وی گفت: در افزایش تلفات گازگرفتگی عوامل مختلفی سهیم هستند، اما علت اصلی به پایین بودن سطح فعالیت نهادهای مسئول در آگاه سازی و حجم کم تبلیغات و فرهنگ سازی باز می گردد.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز خاطرنشان کرد: البته بدلیل رشد 8 درصدی خانوارهای تحت پوشش شبکه گازرسانی و پایداری گسترده جبهه هوای سرد در پاییز و زمستان سال گذشته که اکثر استانهای کشور را در بر گرفت، میزان تلفات گازگرفتگی افزایش یافت، اما حجم کم تبلیغات در افزایش مرگ و میر قابل توجه است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386