یکشنبه, 06 مهر 1399 ساعت 10:31 ب ظ - 09(Sep) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 

 

 

فرماندار تبریز گفت: در کشور ما از گذشته‌های دور تنها مواد خام درسی مثل ریاضیات، فیزیک، ادبیات و مباحث تئوریک به دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه می‌شود و آموزش چارچوب‌های ذهنی فراموش شده است.

 

رحیم شهرتی‌فر در مراسم تجلیل از پژوهشگران کارآفرین برتر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اظهار کرد: تفاوت آموزش ما با کشورهای توسعه یافته این است که به محصل یاد نمی‌دهیم که چطور نسبت به پدیده‌ها فکر و ارتباط میان آنها را تحلیل کند.

وی افزود: باید سعی کنیم به دانشجویان و دانش‌آموزان یاد دهیم چگونه با آرامش، استدلال، دقت و دوراندیشی پدیده‌ها را بفهمند و جریان‌های پیرامون خود را ارزیابی و روابط خود با جامعه را تنظیم کنند.

مهم‌تر از انتقال موادخام انتقال متادولوژی است

شهرتی‌فر با بیان اینکه پرورش در کشورهای توسعه یافته بر تربیت انسان مستقل تکیه دارد تا انسان واقع‌بین باشد و امور زندگی خود را عاقلانه تنظیم کند، ادامه داد: در بعد آموزشی نیز فقط مقداری از همت آموزشی مصروف انتقال متون علمی است و بیشتر تاکید روی آموزش چگونه فکر کردن، چگونه استدلال کردن و نتیجه گرفتن استوار است.

فرماندار تبریز تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته مِتُد کاربردی را در آموزش به کار گرفته‌اند و کار در آزمایشگاه‌ها، بازدید از مراکز تولید در برنامه‌هایشان گنجانده شده و بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که دریافته‌اند مهم‌تر از انتقال مواد خام انتقال متادولوژی است که انسان را خلاق بار می‌آورد.

وی اضافه کرد: کشورهای توسعه یافته وقت کافی و سرمایه عظیمی را برای پرورش انسان‌ها صرف می‌کنند و به نتیجه‌گیری‌های مطلوبی نیز دست می‌یابند.

پژوهش‌های ما برای معلوم کردن مجهولات نیست!

این مسئول با بیان اینکه برای رسیدن به شکوفایی توجه به امر پژوهش بسیار ضروری است، افزود: اکثر پژوهش‌های ما برای معلوم کردن مجهولات نیست بلکه به این دلیل که ارتباطات موثری با مراکز علمی دنیا نداریم، از مجهولاتی که قبلا کشف و معلوم شده آگاهی نداریم و دوباره سعی داریم آنها را جستجو کنیم که نشان‌دهنده کم کاری ما است.

فرماندار تبریز تاکید کرد: علم ماهیتی رشد یابنده دارد و وطن خاصی ندارد بر همین اساس ایجاد ارتباط دائمی و مستمر با دیگر مراکز علمی و آموزشگاه‌های دنیا بسیار واجب و ضروری است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386