دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 02:15 ق ظ - 01(Jan) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 219

مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی تعداد کل واحدهای مسکونی روستایی استان را 280 هزار واحد اعلام کرد و گفت: 130 واحد از این تعداد مقام سازی شده و 60 درصد از واحدهای مسکونی روستایی در آذربایجان شرقی نیاز به بازسازی دارند.

آی نیوز: قربان محمدی  اظهار کرد: در حال حاضر 150 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی استان نیاز به بازسازی و مقام‌سازی دارند.
وی در پاسخ به این سئوال که طرح مقاوم‌سازی اماکن روستایی طرحی است که ضمانت‌های اجرایی آن از چندین سال گذشته پیش‌بینی و اجرایی شدن آن نیز ابلاغ شده ولی مردم از آن استقبال نکردند برای تحقق این طرح افزایش رغبت مردم برای اجرای آن چه برنامه‌ریزی صورت گرفته است، افزود: طرح خانه به خانه برای بررسی واحدها و اطلاع رسانی به ساکنان آنها از سوی بنیاد مسکن برای آگاهی هموطنان اجرا می‌شود.
محمدی اضافه کرد: آغاز طرح توجیهی در مساجد روستاها، فراخوان آموزش به دهیاران و شوراهای روستایی  برای آوردن خود مردم به صحنه و پای کار در دستور کار قرار دارد.
این مقام مسئول تاکید کرد: با برنامه‌های یاد شده تلاش می‌شود تا مردم از خطرات ناشی از ناپایداری واحدهای مسکونی خود و حوادث ناشی از آن آگاه شده و اخطارها و تذکرات لازم در این زمینه داده شود.
وی تعداد کل واحدهای مسکونی روستایی آذربایجان شرقی را 280 هزار واحد اعلام کرد و گفت: 130 واحد از این تعداد مقام‌سازی شده است.
محمدی یادآور شد: این رقم که معادل 40 درصد از کل واحدهای مسکونی روستایی آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شوند عمدتا از سال 84 تا کنون مقام سازی و نوسازی شده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی همچنین از افزایش 40 درصدی جمعیت مناطق زلزله‌‌زده ارسباران خبر داد و گفت: مهم‌ترین تحول منطقه بعد از این زلزله نوسازی نزدیک به 20 هزار واحد مسکونی روستایی است که آبادی منطقه و در نتیجه تحول در تمام امور اجتماعی و فرهنگی در منطقه را به دنبال خواهد داشت.
محمدی اضافه کرد: اقدامات یاد شده جنب و جوش، تحول و ارتقا در تمام زمینه‌ها را در منطقه ممکن ساخته و ارتقای سطح زندگی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی اتفاق افتاده است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386