چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 01:02 ب ظ - 09(Sep) 23 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: کمبود بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار کار امدادرسانی و برف‌روبی زمستانی را در این استان با مشکل مواجه کرده است.


غلامرضا رسول زاده : کمبود این میزان اعتبار موجب شده تا نتوانیم از ماشین آلات استیجاری و نیروهای فصلی برای برف روبی ۵ ماهه فصل سرما استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: با توجه به کمبود اعتبار در سال جاری تعداد دستگاه های برف روب و نمک پاش برای اجرای طرح زمستانی در این استان به نصف کاهش یافته و این تعداد از ۶۳۰ دستگاه به حدود ۳۰۰ دستگاه رسیده است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ادامه این روند امدادرسانی به ویژه در راه های روستایی را با مشکل مواجه می کند، گفت: هم اکنون گروه های برف روب و نمک پاش این اداره کل با استقرار در راه های استان آماده انجام اقدامات لازم هستند.
رسول زاده، با اشاره به پیش بینی هواشناسی برای آغاز بارش باران و برف از امشب تا جمعه، ادامه داد: رانندگان برای تردد در راه های استان خودروی خود را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و وسایل گرمایشی مجهز کنند.
وی یادآوری کرد: با توجه به لغزنده بودن جاده ها در زمان بارش، رانندگان سرعت مطمئن را رعایت و قبل از رسیدن به گردنه ها، سرپیچ ها و قوس ها سرعت خودروی خود را کم کرده و از رانندگی با شتاب خودداری کنند. 
رسول زاده، افزود: هم اکنون راه های استان باز بوده و عوامل راهداری نیز راه های استان را برف روبی و نمک پاشی کرده اند.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386