شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 08:08 ب ظ - 09(Sep) 26 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

شهردار تبریز از پیش بینی کاشت یک میلیون اصله نهال طی سال ۹۹ در تبریز خبر داد و گفت: این اقدام در کاهش آلودگی هوا نیز می تواند مثمرثمر باشد.

به گزارش آی خبر به نقل از ایسنا ،ایرج شهین‌باهر با حضور در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار کرد: سرانه استاندارد درخت برای هر شهروند باید شش درخت باشد ولی در حال حاضر سهم هر تبریزی تنها نیم درخت است.

وی از برنامه ریزی برای احیای باغات قدیمی تبریز در سال ۹۹ خبر داد و افزود: نباید اجازه دهیم باغاتی که باقی مانده، از دست برود. تلاش می‌کنیم در سال ۹۹ بخش قابل توجهی از باغات باقی مانده تبریز را تملک و احیا کنیم، پیشنهاد ما اختصاص ۵۰۰ میلیارد بودجه توسط شورای شهر محترم جهت تحقق این موضوع است.

شهین‌باهر با اشاره به اهتمام شهرداری تبریز برای توسعه فضای سبز، بیان کرد: طی دو سال اخیر ۲۳ پارک محله ای احداث و به بهره برداری رسیده است، همچنین بیش از ۱۰ پارک دیگر نیز در حال احداث است که تلاش داریم تا انتهای امسال یا اردیبهشت ماه ۹۹ این پارک‌ها نیز به بهره برداری برسند.

وی شعار سال ۹۹ را توسعه فضای سبز تبریز عنوان کرد و گفت: توسعه فضای سبز از مهم‌ترین گام‌ها در راستای کاهش آلودگی هوای تبریز خواهد بود. از اعضای شورای شهر تبریز قدردانی می کنم که موضوع کاهش آلودگی هوا را در تمام طول سال پیگیر بودند، این موضوع تنها در روزهای اوج آلودگی مورد بحث قرار نمی گیرد.

وی یادآور شد: پیش بینی‌های خوبی در بودجه سال ۹۸ شورای شهر در این خصوص شده بود و بیشتر پروژه های ما پروژه های زیست محیطی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه قطار شهری تبریز، گفت: از ابتدای شورای پنجم به پروژه مترو به عنوان موضوعی اساسی نگاه کرده‌ایم، شاید این رقم به اندازه کل پروژه های عمرانی یک شهر بوده است.

شهردار تبریز با بیان این‌که یک هزار میلیارد در سال ۹۸ برای مترو اختصاص یافته است، گفت: روزانه هزار و ۵۰۰نفر مهندس و کارگر مترو در حال فعالیت هستند و زیر زمین تبریز کارگاه عظیمی است. امیدواریم تا انتهای سال ۹۸ خط یک مترو تبریز را به پایان برسانیم.

وی به اهمیت احیای خانه های تاریخی تبریز اشاره کرد و گفت: سفر اخیر مدیران شهری و اعضای شورای شهر به شهر کاشان نیز به همین منظور انجام شد. به نظر من هیچ ایرادی ندارد مسئولان شهری بزرگ به شهری کوچک رفته و یاد بگیرند چطور می توان در یک موضوع خاص اقدام کرد و نتیجه خوبی گرفت.

شهین باهر افزود: طی بازدید اخیر از شهر کاشان، نحوه برخورد شهرداری با خانه‌های تاریخی این شهر مد نظر بود. باید بافت تاریخی را از بافت فرسوده تفکیک کنیم چرا که خانه های تاریخی نقاطی مهم و تکرار نشدنی، هویت و سند افتخار آمیز تاریخی برای ما هستند.

به گزارش روابط شهرداری تبریز، وی این سفر را تجربه خوبی دانست و گفت: باید فضای اداری و ضوابط را باز کرده و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی بتوانیم خانه های تاریخی را احیا کرده و در کاربری های مختلف از آن‌ها بهره بگیریم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386