چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 12:32 ق ظ - 09(Sep) 30 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیر جهادکشاورزی اهر با اشاره به پایان کاشت پاییزه در این شهرستان گفت: در سال زراعی جاری ۳۷ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی زیر کشت پاییزه رفت.


محمد اسدی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل زراعی و بارش های نسبی و منطقه ای، کشت پاییز سال زراعی ۹۹-۹۸ با توجه به زمان های بارندگی تا پایان آبان ماه ادامه یافت.
وی اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی امسال و بارش مناسب در مجموع ۳۷ هزار هکتار از اراضی به کشت گندم به صورت آبی و دیم اختصاص یافته که از این میزان ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار به صورت مکانیزه کشت شده است.  
اسدی ادامه داد: با توجه به آمارهای موجود وضعیت فعلی زراعت شهرستان با عنایت به کشت ارقام آذر ۲، رصد،  سرداری و صدرا و بارش باران در اراضی دیم و پیشگام و میهن در اراضی نیمه آبی مناسب است.   
وی افزود: علاوه بر ارقام ذکر شده، امسال رقم گندم صدرا و واران در اراضی دیم و رقم جوانصار برای اولین بار در راستای تغییر بذر دیم در شهرستان کشت شده است.
اسدی با اشاره به ظرفیت تولید بالای اراضی در شهرستان اهر، گفت: امسال در این راستا تاکنون بیش از یکهزار و ۳۲۵ تن کود شیمیایی و ۴۶۵ تن بذر اصلاح شده بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است.
شهرستان اهر با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز واقع است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386