سه شنبه, 01 مهر 1399 ساعت 05:41 ب ظ - 09(Sep) 22 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 فرماندار هشترود با بیان اینکه کشاورزی همواره با خطر همراه بوده و بیمه محصولات یکی از ابزار مهم برای رفع این خطرات و درآمد پایدار برای کشاورزان است گفت:متاسفانه صندوق‌های بیمه کشاورزی سلیقه‌ای عمل می‌کنند و باید در این رویه بازنگری کنند.

به گزارش آی نیوز به نقل از ایرنا،امین امینیان روز دوشنبه در جلسه کارگروه فنی و سرمایه گذاری این شهرستان با بیان اینکه صندوق بیمه کشاورزی به منظور حمایت از بخش کشاورزی شکل گرفته و در اساسنامه صندوق بر این موضوع تاکید شده اظهار داشت: همواره سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با مخاطرات بالایی همراه بوده و دولت ها به دلایلی از جمله لزوم تامین مواد غذایی، حفظ سلامت و امنیت غذایی در کنار بخش کشاورزی هستند از این رو مسوولان صندوق نباید چندان انتظار سودآوری از محل بیمه محصولات کشاورزی را داشته باشند.
 وی افزود: با این وجود مساله ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم عدم استقبال کشاورزان از بیمه های این صندوق است امری که به نظر می رسد ریشه در عملکرد صندوق در سال های گذشته داشته باشد چراکه در طول سال های اخیر سیاست های صندوق به شدت انقباضی شده و میزان خدمات و تعهدات بیمه ها کاهش یافته و همین امر منجر به کاهش استقبال کشاورزان از بیمه محصولات کشاورزی شده است.

امینیان گفت: در حالیکه همین در گذشته هفت تا هشت برابر حق بیمه ها به عنوان غرامت پرداخت کرده بود و همین مساله منجر به بیمه محصولات در ۶۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی هشترود شده بود.

فرماندار هشترود افزود: تنها با ایجاد یک ساختار و سازوکار مشخص و منظم صندوق خواهد توانست در بین مردم اعتماد سازی کند.
امینیان گفت :هدف از بیمه محصولات کشاورزی،  پرداخت ضرر و زیان و جبران خسارت های احتمالی است نه اینکه همه ساله فرد بخواهد چند برابر میزان پولی را که به بیمه داده است را بازپس بگیرد.
 وی بر ضرورت ترویج و فرهنگ سازی در بیمه اشاره کرد و گفت: در صورتی تحقق این امر،  شناخت درستی از تعهدات متقابل بین شرکت های بیمه و بیمه شوندگان بوجود خواهد آمد.  
امینیان همچنین با اشاره به عملکرد خوب شهرستان در ارایه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید، خواستار پرداخت بدهی های از سوی بدهکاران شد.

در شهرستان هشترود سالانه حدود ۲۳۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان‌شرقی شهرت دارد.
این شهرستان با وسعت یک هزار و ۹۹۰ کیلومتر مربع در ۱۲۰ کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386