پنج شنبه, 14 فروردين 1399 ساعت 05:18 ق ظ - 04(Apr) 02 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

با وجود اینکه گسترش شیوع کرونا باعث شده تا مراجعه متقاضیان مسکن به بنگاه‌های املاک کمتر باشد، اما گزارش جدید وزارت راه و شهرسازی از افزایش قیمت مسکن در بهمن‌ماه در پایتخت خبر می‌دهد.

 

به گزارش ای نیوز به نقل از ایرنا،  بر اساس جدیدترین گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت خانه در تهران در بهمن ماه با افزایش حدود ۲ درصدی به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۴ میلیون ۴۰۵هزار تومان رسید.

قیمت مسکن بعد از فصل تابستان در حال کاهش بود، اما دوباره از آذرماه با افزایش حدود ۷ درصدی نسبت به ماه قبل (آبان) به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۳ میلیون ۴۷۴ هزار تومان رسید، در دی ماه نیز رشد ۳ درصدی را تجربه کرد و اکنون (بهمن ماه) میانگین قیمتی ۱۴میلیون و ۴۰۵هزار تومانی را تجربه می‌کند.

گزارش وزارت راه و شهرسازی که به صورت ماهیانه، وضعیت بازار مسکن در تهران را به تفکیک مناطق مختلف گزارش می‌دهد، از تعداد ۱۳ هزار و ۵۵۰ معامله خرید و فروش مسکن در این ماه خبر می‌دهد که نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

همچنین ارزش ریالی قراردادهای انجام شده در بهمن ۹۸ بالغ بر ۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است که از رشد حدود ۱۵ درصدی نسبت به ماه قبل یعنی دی ماه خبر می‌دهد.

بر اساس ارقام مندرج در این گزارش، قیمت گران‌ترین منطقه در تهران مثل ماه‌های گذشته به منطقه یک رسیده است با این تفاوت که قیمت خانه در این منطقه در هر متر مربع نسبت به ماه گذشته (دی) بیش از هشتصد هزار تومان در هر متر مربع کاهش دارد و به ۲۹ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان در هر متر مربع کاهش یافته است.

این رقم در دی ماه امسال ۳۰ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان، در آذرماه ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان و در آبان ماه ۲۴ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان در هر متر مربع بود.

در منطقه ۵ تهران که معمولا بیشترین معاملات مسکن پایتخت را به خود اختصاص می‌دهد، با افزایش قیمت حدود یک میلیون تومانی نسبت به ماه قبل مواجه هستیم.

قیمت هر متر مربع در این منطقه در دی‌ماه ۱۶ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان بود. این رقم در بهمن ماه ۱۷ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان گزارش شده است.

ایرنا در هفته های گذشته در گزارشی با عنوان خانه در رکود، رشد قیمت را تجربه می‌کند  نوشت: افزایش قیمت مسکن به دلیل افزایش قیمت تمام شده و یا رشد تقاضا نیست؛  بلکه این نوسان، ریشه در بازارهای موازی مثل طلا، ارز و بورس دارد که تاثیر منفی خود را روی قیمت مسکن می‌گذارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386