جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:40 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

با وجود اینکه گسترش شیوع کرونا باعث شده تا مراجعه متقاضیان مسکن به بنگاه‌های املاک کمتر باشد، اما گزارش جدید وزارت راه و شهرسازی از افزایش قیمت مسکن در بهمن‌ماه در پایتخت خبر می‌دهد.

 

به گزارش ای نیوز به نقل از ایرنا،  بر اساس جدیدترین گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت خانه در تهران در بهمن ماه با افزایش حدود ۲ درصدی به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۴ میلیون ۴۰۵هزار تومان رسید.

قیمت مسکن بعد از فصل تابستان در حال کاهش بود، اما دوباره از آذرماه با افزایش حدود ۷ درصدی نسبت به ماه قبل (آبان) به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۳ میلیون ۴۷۴ هزار تومان رسید، در دی ماه نیز رشد ۳ درصدی را تجربه کرد و اکنون (بهمن ماه) میانگین قیمتی ۱۴میلیون و ۴۰۵هزار تومانی را تجربه می‌کند.

گزارش وزارت راه و شهرسازی که به صورت ماهیانه، وضعیت بازار مسکن در تهران را به تفکیک مناطق مختلف گزارش می‌دهد، از تعداد ۱۳ هزار و ۵۵۰ معامله خرید و فروش مسکن در این ماه خبر می‌دهد که نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

همچنین ارزش ریالی قراردادهای انجام شده در بهمن ۹۸ بالغ بر ۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است که از رشد حدود ۱۵ درصدی نسبت به ماه قبل یعنی دی ماه خبر می‌دهد.

بر اساس ارقام مندرج در این گزارش، قیمت گران‌ترین منطقه در تهران مثل ماه‌های گذشته به منطقه یک رسیده است با این تفاوت که قیمت خانه در این منطقه در هر متر مربع نسبت به ماه گذشته (دی) بیش از هشتصد هزار تومان در هر متر مربع کاهش دارد و به ۲۹ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان در هر متر مربع کاهش یافته است.

این رقم در دی ماه امسال ۳۰ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان، در آذرماه ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان و در آبان ماه ۲۴ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان در هر متر مربع بود.

در منطقه ۵ تهران که معمولا بیشترین معاملات مسکن پایتخت را به خود اختصاص می‌دهد، با افزایش قیمت حدود یک میلیون تومانی نسبت به ماه قبل مواجه هستیم.

قیمت هر متر مربع در این منطقه در دی‌ماه ۱۶ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان بود. این رقم در بهمن ماه ۱۷ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان گزارش شده است.

ایرنا در هفته های گذشته در گزارشی با عنوان خانه در رکود، رشد قیمت را تجربه می‌کند  نوشت: افزایش قیمت مسکن به دلیل افزایش قیمت تمام شده و یا رشد تقاضا نیست؛  بلکه این نوسان، ریشه در بازارهای موازی مثل طلا، ارز و بورس دارد که تاثیر منفی خود را روی قیمت مسکن می‌گذارد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386