دوشنبه, 07 مهر 1399 ساعت 10:39 ب ظ - 09(Sep) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

تبریز -آذربایجان شرقی، این خطه مهمان نواز، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در نوروز امسال هیچ مسافری را پذیرش نخواهد کرد و اعلام شده مسافران به این استان نیایند.


 بیت اله احمدی: شهر تبریز است و جان قربان جانان می‌کند، سرمه چشم از غبار کفش میهمان می‌کند؛ شاید استاد شهریار هم فکر نمی‌کرد روزی این شعرش، به گونه دیگری تعبیر شود؛ استان آذربایجان شرقی نیز همانند بسیاری از استان‌های دیگر، اعلام کرده در نوروز امسال به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا از پذیرش مهمانان نوروزی معذور است.
اما با وجود شدت شیوع کرونا، گویا افرادی هنوز تمایلی برای جدی گرفتن این ویروس ندارند و حتی برخی به همراه خانواده، قصد مسافرت دارند.
با تصویب ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، محدودیت رفت‌وآمد در مبادی ورودی استان آذربایجان‌شرقی اعمال شده و این استان پذیرای مهمانان نوروزی نخواهد بود.


استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، با قدردانی از جامعه فداکار و ایثارگر پزشکی و پرستاری و دست‌اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: بیماری کرونا، سلامت جسمی مردم را به خطر انداخته و حفظ سلامت روحی و روانی جامعه و افزایش آمادگی در برابر این بیماری از همه چیز مهم‌تر است.
محمدرضا پورمحمدی با تأکید بر خودداری مردم از سفرهای غیرضروری، تاکید کرد: استان آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان شرقی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: استان آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروز پذیرش مسافر نخواهد داشت و چادر زن ممنوع است.
علیار راستگو افزود: مردم به تعطیلات نوروزی به ویژه استان‌های شمالی نروند و در خانه بمانند، چرا که این محدودیت‌های سفر در سایر استان‌ها نیز اعمال خواهد شد و در صورت مسافرت مردم، با مشکل مواجه خواهند شد.
پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ
محل‌ها و اماکن شلوغ یکی از مستعدترین محل‌ها برای انتقال و انتشار و شیوع کرونا ویروس است، بر همین اساس، اعلام شده تا از مسافرت و گردش در این چند روز پرهیز شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لازم است بهداشت فردی را رعایت کرده و مرتب دست‌هایمان را بشوییم.
عباسعلی درستی افزود: افرادی که بیمار هستند و یا علائمی دارند یا حتی ندارند اما ناقل ویروس هستند، از تردد در محیط بیرون پرهیز کنند تا با ضدعفونی و گندزدایی محیط بیرون، از گسترش این ویروس جلوگیری کنیم.
همچنین رحمانی رئیس اورژانس ۱۱۵ استان آذربایجان شرقی گفت: همچنان امکان خرید و تجاری شلوغ است یکی از عوامل انتشار ویروس تجمع است اما برخی از مردم، ویروس کرونا را جدی نگرفته اند.
علا رئیس اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) نیز به افرادی که کرونا را جدی نگرفته اند می‌گوید: معنی افزایش آمار کرونا چیست؟ اینکه نه تنها به خاطر سهل انگاری شما، خودتان و عزیزان تان گرفتار شوند بلکه زحمت کادر درمان هم روز به روز بیشتر می‌شود.
به همان اندازه که ما کرونا را شوخی گرفته ایم، اما کرونا جدی جدی جان مردم را می‌گیرد و با کسی شوخی ندارد، کارشناسان بهداشت و درمان، به مردم هشدار داده اند تا در خانه بمانند، اما برخی نه تنها این هشدار را به شوخی گرفته اند بلکه قصد سفر دارند!


کرونا موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی را هم تعطیل کرد
موزه‌ها و اماکن تاریخی تبریز و استان آذربایجان شرقی یکی از پر بازدیدترین اماکن برای گردشگران و مسافران است، اما در این ایام، قفل محکمی بر در آنها زده شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تعطیلی تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی استان تا اطلاع ثانوی خبر داده و می‌گوید: به منظور پیشگیری، کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا دستورالعمل ممنوعیت پذیرش میهمان در مراکز اقامتی غیر رسمی استان اعم از مدارس، خانه‌های معلم، میهمان‌سراها، سراهای ورزش و زائرسراها به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است.
مرتضی آبدار ادامه می‌دهد: از ایجاد هرگونه کمپ‌های عمومی گردشگری و برپایی چادر در محیط پارک‌ها با نظارت گشت‌های ویژه نظارتی مشترک در ایام نوروز جلوگیری خواهد شد.
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی، تمام اماکن گردشگری نظیر موزه‌ها، سایت‌های تاریخی- فرهنگی، امامزاده‌ها، اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری‌ها و ارگان‌های نظامی و دانشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.
ایجاد محدودیت در پذیرش مسافران نوروزی تبریز
اما به گفته شهردار تبریز، این کلانشهر به دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرورت پیشگیری از آن، از پذیرش میهمانان نوروزی معذور است؛ ایرج شهین باهر در این باره به خبرنگار مهر گفت: امسال تمام شرایط پذیرش مسافر حذف شده و ممنوعیت استقرار در پارک‌های شهری اعمال شده است.
وی تاکید کرد: با ایجاد این محدودیت‌ها و حذف شرایط پذیرش مسافر نوروزی، به نوعی بسترهای حضور مسافران در شهر تبریز حذف می‌شود.
شهین باهر اظهار داشت: بحث گردشگری و رونق اقتصادی همواره در دستور کار شهرداری تبریز است، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از همه گیری آن، لازم است که به نوعی شهر و استان خود را قرنطینه کرده و از تردد خودروهای غیر بومی ممانعت به عمل آید.


به کندوان نیایید
اما روستای تاریخی کندوان هر ساله در ایام نوروز پذیرای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی است، اما امسال با توجه به شرایط بحرانی، از پذیرش مسافران منع شده است.
فرماندار شهرستان اسکو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تحت هیچ شرایطی اجازه ورود مسافران را نمی‌دهیم، می‌گوید: با مصوبه ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان، تمامی مراکز خدمات گردشگری در روستای تاریخی و توریستی کندوان تعطیل است و از ورود گردشگران جلوگیری خواهد شد.
بابک رضی منش با بیان اینکه از مردم شریف، فهیم کشور تقاضا داریم با توجه به شرایط خاص کشور، سفر به شهرستان اسکو را به زمانی مناسب موکول کنند، تاکید می‌کند: مردم اسکو بسیار مهمان نواز هستند اما پس از گذر از این شرایط، میزبانی شایسته برای مسافران و گردشگران خواهیم بود.
یک میزبانی طلب شما
به همان اندازه که ما کرونا را شوخی گرفته ایم، اما کرونا جدی جدی جان مردم را می‌گیرد و با کسی شوخی ندارد، کارشناسان بهداشت و درمان، به مردم هشدار داده اند تا در خانه بمانند، اما برخی نه تنها این هشدار را به شوخی گرفته اند بلکه قصد سفر دارند!
مردم مهمان نواز دیار آذربایجان شرقی، یک میزبانی گرم به میهمانان بدهکار هستند، اینجا تبریز است شهری که تا دیروز خاک پای کفش مهمانان را توتیای چشم می‌کرد اما این بار مهمان نوازی شأن باشد برای وقتی دیگر…
کد خبر 4873725

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386