چهارشنبه, 01 بهمن 1399 ساعت 07:23 ب ظ - 01(Jan) 20 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

فرماندار اهر مقدار آب ذخیره شده در پشت سد ستارخان اهر را بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در بارش های اخیر امسال، بیش از ۲۴ درصد ورودی آب به این سد سرازیر شده است.

رسول خدابخش در جلسه شورای حفاظت از منابع شهرستان اهر، افزود: تمام پیش بینی ها در ۱۰۰ روز اول سال آبی جاری، ورود هشت میلیون مترمکعب آب به سد ستارخان بود که تاکنون نیز ۱۰ میلیون مترمکعب ورودی داشتیم ولی با وجود افزایش مقدار آب در این سد هنوز این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چندانی نداشته است. 

وی گفت: امسال با توجه به پیش بینی کاهش بارش ها در شمال استان، برای مصارف بخش کشاورزی اهر، ۲۱ میلیون متر مکعب آب پیش بینی شده که نسبت به سال قبل، کاهش چشمگیری دارد و نیاز است تا کشاورزان در مصرف آب صرفه جویی کامل داشته باشند.

وی هم چنین بر لزوم جلوگیری از سرقت از منابع آبی در کانال سد ستارخان این شهرستان نیز هشدار داد.خدابخش از پیشرفت کند هفت درصدی عملیات اجرایی سد ابریق چای(ایثار) با ظرفیت ذخیره سازی پنج میلیون مترمکعبی نیز خبر داد و افزود: در صورت عدم پرداخت به موقع اعتبارات احتمال توقف پروژه دور از انتظار نیست.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386