شنبه, 07 خرداد 1401 ساعت 12:17 ق ظ - 05(May) 27 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

بیمه عشایر

رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عشایر کشور در قالب صندوق بیمه روستاییان و عشایر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه‌ قرار می‌گیرند.

 

ولی اسماعیلی در دیدار با رئیس سازمان امور عشایری در گرمی اظهار کرد: بر اساس ردیف بودجه سال‌جاری سه هزار میلیارد تومان منابع برای پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر در نظر گرفته شده تا افراد فاقد توان مالی بتوانند به صورت رایگان از خدمات این بیمه استفاده کنند.


وی تصریح کرد: پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر برای بهره‌مندی آنها از خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی و یا فوت ارائه خواهد شد تا بر اساس جدول تعریف شده صندوق بیمه‌ای روستاییان و عشایر بتوانند خدمات مطلوبی را به این قشر زحمتکش و پرتلاش انجام دهند.


رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های مهم جامعه عشایر کمبود علوفه و نهاده‌های دامی در شرایط سخت خشکسالی است که مجلس به وزارت جهاد کشاورزی امکان تأمین نهاده‌ها را به صورت داخلی و از طریق واردات داده است.


اسماعیلی افزود: نباید جامعه عشایری دغدغه‌ای از بابت تأمین نهاده‌ها با نرخ ارز آزاد داشته باشند بلکه قرار است از طریق یارانه بخش عظیمی از نیازمندی آنها تأمین شده تا تعادل قیمت تولید و عرضه دام زنده را شاهد باشیم.


وی با ابراز خرسندی از اقدام خوب وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی دام عشایر و فراهم کردن زمینه صادرات این محصولا با ارزش خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از عشایر کشور در تأمین گوشت و سایر فرآورده‌های لنبی نقش مهمی دارند که این حمایت‌ها می‌تواند بهترین شرایط را فراهم کند.


رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضرورت تأمین آب شرب و برق پایدار به همراه تأمین انرژی مورد نیاز عشایر را در زمان کوچ و اسکان یادآور شد و اضافه کرد: در استان اردبیل یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جامعه عشایری کمبود منابع آب و تانکر آبرسانی است که قرار شده از محل منابع تعریف شده این دغدغه‌ها توسط امور عشایری رفع شود.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386