جمعه, 06 خرداد 1401 ساعت 10:45 ب ظ - 05(May) 27 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

آبرسانی به روستا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی، گفت: ۷۰۰ روستا در استان با مشکل آب مواجه هستند.

 

محمد خانی رحدر جلسه ستاد آبرسانی به روستاهای استان با اشاره به اینکه ۷۰۰ روستا در استان با مشکل آب مواجه هستند، اظهار کرد: سال گذشته پروژه آبرسانی به ۱۲۱ روستا با بیش از ۱۱ هزار خانوار در شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین، ورزقان و هشترود به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) واگذار شد که براساس قرارداد تا تیرماه امسال ۵۰ درصد پروژه باید به اتمام برسد.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت قرارگاه تلاش می‌کنیم تعداد روستاهای منعقد شده در قرارداد را به 500 روستا افزایش دهیم تا مشکلات آبی سایر روستاها نیز رفع شود.

ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق در حوزه محرومیت‌زدایی/ پیگیری جدی اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی در استان

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با تأکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق در حوزه‌های محرومیت‌زدایی در استان، گفت: عدالت‌محوری و محرومیت‌زدایی یکی از اهداف اصلی دولت سیزدهم است و تمامی دستگاه‌ها باید در این خصوص همگام با هم حرکت کنند.

عابدین خرّم با اشاره به تشکیل قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، تصریح کرد: این قرارگاه با هدف هماهنگی و انسجام‌بخشی به اقدامات حوزه محرومیت‌زدایی در بخش آبرسانی به روستاها تشکیل شده است.

وی ادامه داد: با تشکیل این قرارگاه، تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌های ستادی برای حل مشکلات موجود در روستاهای استان پای کار آمده‌اند و با همدلی و همکاری بیشتر تلاش می‌کنند تا با ایجاد امکانات در روستاها، از مهاجرت روستائیان جلوگیری شود.

خرّم با تأکید بر ایجاد زندگی پایدار در روستاها با تأمین امکانات زیرساختی، متذکر شد: باید نظارت جدی در اجرای پروژه‌ها وجود داشته باشد و موانع آنها به موقع اعلام شود تا در صورت نیاز برای رفع آنها اقدام کنیم.

وی اذعان داشت: بحث فنی و زمان‌بندی اجرای آبرسانی به روستاهای استان توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به جد پیگیری شود و اعتبارات آن نیز با روند پیشرفت پروژه تزریق شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مطالعات پروژه‌های آبرسانی باید دقیق و کامل انجام شود و نباید حجم کار باعث شود که کیفیت کار کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه از جمله اولویت‌های مهم مدیریت ارشد استان پیگیری مسائل و معضلات روستائیان است، گفت: مسوولان استان موظف هستند حل مشکلات روستائیان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: موضوع آبرسانی به ۷۰۰ روستای استان در راستای تامین آب از منابع مطمئن مطرح است و برای ۱۲۱ روستا تامین آب از رودخانه ارس، سد حاجیلارچای و چاه‌های هشترود در نظر گرفته شده است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386