چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 08:21 ب ظ - 11(Nov) 30 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

 یک روانشناس گفت: افسردگی پاییزی نوع فرعی از افسردگی است.

  افسردگی پاییزی که به آن افسردگی فصلی نیز گفته می شود با تغییر فصل شروع می شود و نوع فرعی از افسردگی است.

وی با اشاره به اینکه افسردگی پاییزی دلیل خاصی ندارد و تاکنون دلیل قطعی برای ابتلا به این نوع افسردگی تعیین نشده است، تصریح کرد: افسردگی  فصلی به ویژه افسردگی پاییزی به دلیل تغییرات خاص هورمونی و کاهش نور خورشید که تاثیر منفی بر بدن انسان دارد، رخ می دهد.

این مدرس دانشگاه در خصوص علایم شایع این نوع افسردگی نیز خاطر نشان کرد: کسالت، غم  و یک نواختی در زندگی، بی قراری و کاهش انرژی، احساس بدخلقی، تغییرات در خواب و اشتها،و در مواقع شدیدتر داشتن افکار مرگ و خودکشی از علایم شایع افسرگی پاییزی است.

این روانشناس با اشاره به اینکه همه افراد ممکن است به این افسردگی مبتلا شوند، اظهار کرد: ویژگی فردی، اجتماعی و جسمانی تاثیر بسیاری در بروز این نوع افسردگی دارد اما کسانی که سابقه ابتلا به بیماری های روانی و افسردگی های شدید دارند بیشتر دچار این نوع از افسردگی می شوند.

وی یاد آور شد: طبق تحقیقاتی که انجام شده زنان به دلیل اینکه در این فصل به دلیل شرایط آب و هوایی بیشتر در خانه هستند بیشتر از مردان دچار افسردگی پاییزی می شوند.

علی نژاد در خصوص  راهکارهای درمان افسردگی پاییزی نیز افزود: در موارد خفیف و اغلب شایع می توان با نظم دادن به کارهای فردی، پیاده رویی و انجام ورزش های روزانه، داشتن خواب و تغذیه مناسب، افزایش ارتباطات اجتماعی ، مصرف ویتامین ها و مکمل ها به ویژه ویتامین D و امگا و دوری از شرایط و موقعیت های استرس زا می توان افسردگی پاییزی را کنترل و درمان کرد.

وی ادامه داد: اما در صورت ابتلای فرد به نوع حاد و شدید افسردگی پاییزی باید به روانشناس و یا روانپزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386