دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 12:10 ق ظ - 09(Sep) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 3251

 مردم روستای سیجان بعد از حادثه هفته پیش سیل و تخریب خانه‌هایشان با خبری عجیب شوکه شدند. معصومه طباطبایی دهیار این روستا از سال گذشته بدون گفتن به اهالی روستا با پرداخت مبلغ سالانه 15 هزار توان بابت هر خانه، خانه های روستاییان را تا سقف 50 میلیون تومان بیمه کرده بود.

 

اهالی روستا بعد از سیل هفته گذشته که 267 خانه روستاییشان را بر سرشان ویران کرد تازه متوجه ماجرا شدند.  معصومه طباطبایی سن زیادی هم ندارد، 36 ساله است و پنج سال هست که دهیار روستای سینجان است. روستایشان در جاده چالوس واقع است و او حدس می زد که روزی ممکن است این مقدار ناچیز بیمه، روستاییان را جان دوباره ای بخشد. آخر این سیل سهمگین خسارات جانی و مالی زیادی بر مردم روستایشان تحمیل کرده و حتی جان 5 نفر از اهالی روستا را هم گرفت است. جالب است بدانید که او این اقدام را نه از روی توصیه مقامات بالاتر، بلکه فقط و فقط به خاطر وجدان بیدار خویش انجام داده است.
معصومه طباطبایی درباره این اقدام می گوید : «برای بیمه‌کردن خانه‌های روستا مبلغ چهار میلیون و پنج‌ هزار تومان از محل بودجه دهیاری روستا هزینه کردم و با خودم گفتم اگر اهالی راضی بودند، این ١٥ هزار تومان را پرداخت می‌کنند اگر هم نکردند اشکال ندارد چون به‌هرحال بخشی از وظیفه دهیاری طبق قانون، ارائه خدمات به اهالی روستاست و درواقع چون پول دهیاری برای رفاه مردم روستاست و قوانین هم این اجازه را به دهیاران می‌دهد من این کار را انجام دادم. برای بیمه‌کردن خانه‌ها هم کسی به من پیشنهاد نداد و تنها وقتی برگ بیمه و مبلغ آن را که برای یک سال فقط ١٥ هزار تومان بود دیدم، کنجکاو شدم که آن را در روستا اجرا کنم. بسیاری از اهالی روستا هم تا همین روزهای اخیر که سیل آمد نمی‌دانستند خانه‌هایشان بیمه حوادث است و می‌توانند خسارت آن را دریافت کنند.»
و حالا مردم روستا قدردان زنی هستند که مثل بعضی ها نبوده که از مسئولیت، فقط و فقط به مقام و پست و حقوقش دل خوش می کنند و خیلی موقع ها یادشان می رود که دستان تکیده چه مردم زحمتکشی آنان را به این مسئولیت رسانده است!!
کاش یاد بگیریم وسعت روح بلند انسان‌ها زن و مرد نمی‌شناسد. براستی دستان این زن بلند همت را که زندگی و از همه مهتر امید را به اهالی روستا سیجان بخشید باید بوسید.
کاش یاد بگیریم که زدودن غبار غم و ناراحتی از چهره مردم بزرگترین هدیه ای است که به مسئولان کشور ما  داده شده به شرط آن که قدرش را بدانند.
کاش این جمله شهید بهشتی را هیچگاه از یاد نبریم که: « ما شیفتگاه خدمتیم، نه تشنگاه قدرت»

منبع: دانا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386