جمعه, 22 آذر 1398 ساعت 01:25 ب ظ - 12(Dec) 13 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام اینکه در هفته جاری خبرهای خوبی برای معلولان خواهیم داشت، گفت: رئیس جمهور دستور داده تا برای رفع نیاز معلولان از وسایل توانبخشی در حوزه پیشگیری و غربالگری، برآوردهای لازم انجام شود.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی در گردهمایی بزرگداشت روز جهانی معلولان ضمن تبریک این روز به همه معلولان اظهار کرد: ما همگی عضو یک خانواده بزرگ هستیم که باید بتوانیم در کنار هم همه مشکلات را برطرف کنیم .
وی در ادامه ضمن عذرخواهی از همه معلولان گفت: به خاطر کارهایی که نتوانسته ام انجام دهم خالصانه از همه معلولان پوزش می طلبم اما این اطمینان را به شما می دهم که اگر اقدامی به موقع انجام نشده به خاطر کوتاهی نبوده بلکه مسایلی دیگر همانند موانع ساختاری و یا کمبود منابع در این امر دخیل بوده  اما مطمئن باشید که در طول دوران مدیریتم تمام تلاش خود را خواهم کرد تا موانع برطرف و از مشکلات جامعه معلولان بکاهم .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان در دولت یازدهم تصریح کرد: ‌در سال 93 و با تأکید رئیس جمهور این لایحه تصویب و در نهایت به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب نهایی ارسال شده است.
ربیعی با اشاره به سرفصل‌های مختلف لایحه حمایت از حقوق معلولان گفت: این لایحه تکالیف و وظایفی را برای دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی مشخص کرده که البته در کنار این لایحه، هیأت وزیران مصوبه‌ای را برای ارائه خدمات به معلولان تصویب کرده است.
دکتر ربیعی در ادامه افزود: در بخش مسکن معلولان اقدامات خوبی صورت گرفته و برای 11 هزار مسکن جهت گیری شده و 780 مسکن در شهر و 273 مسکن در روستا تحویل داده شده است و امیدوارم که در ابتدای سال 96 خانواده های دارای 2 معلول به بالا فاقد مسکن نباشند و برای بقیه معلولان نیز 45 هزار مسکن را با پیگیری جایابی خواهیم کرد  .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به اشتغال معلولان اشاره و خاطرنشان کرد: اشتغال مشکل عمومی و کلی کشور است اما سازمان فنی – حرفه ای مکلف شده که برنامه ریزی های آموزشی و استاندارد سازی لازم را در این خصوص انجام دهد .
دکتر ربیعی همچنین با اعلام این که در سال 93 حدود 24 هزار شغل مستقیم ایجاد شده است ، افزود: هم اکنون بالغ بر 16 هزار و 100 فرصت شغلی برای معلولان ایجاد شده است که امیدواریم در سال آینده تعداد فرصت‌های شغلی برای آنان افزایش یابد.
وی ادامه داد: سهم اشتغال کم توانان را بیشتر در نظر گرفته ایم و در نظر داریم از منابع صندوق توسعه ملی و بانکی این سهم را افزایش دهیم .
دکتر ربیعی با اشاره به تعامل وزیر راه و شهرسازی و علاقه‌مندی وی جهت استانداردسازی ساختمان‌ها و اماکن جهت تردد معلولان گفت: در این زمینه مذاکرات خوبی صورت گرفته است و در آینده اتفاقات خوبی صورت خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به عنایت شخص رئیس جمهور به سازمان بهزیستی و به ویژه معلولان گفت: دکتر روحانی بیشترین اوقات خود را در کنار معلولان می‌گذراند و خوشبختانه هم اکنون در دولت ذهنیت مناسبی برای ارائه خدمات به معلولان ایجاد شده است که امیدواریم این ذهنیت را در بین جامعه گسترش دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به فعالیت شورای عالی رفاه، گفت: ذیل این شورا گروهی را برای پیگیری وظایف و تکالیف دستگاه‌ها در بحث ارائه خدمات به معلولان مشخص کرده‌ایم.
ربیعی خاطر نشان کرد: یکی از شعارهای اصلی سازمان بهزیستی بردن خدمات به منزل است که در این زمینه برنامه و طرح‌های خوبی در دست اجرا است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام اینکه در هفته جاری خبرهای خوبی برای معلولان خواهیم داشت، گفت: رئیس جمهور دستور داده تا برای رفع نیاز معلولان از وسایل توانبخشی در حوزه پیشگیری و غربالگری، برآوردهای لازم انجام شود.
 وی به بیان اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی برای ارتقای زندگی معلولان پرداخت و گفت:‌ همین هفته خبرهای خوبی برای معلولان خواهیم داشت.
دکتر ربیعی در پایان تصریح کرد: رئیس جمهور دستوری صادر کردند که بر اساس آن برآوردهای لازم انجام شود تا در مقوله پیشگیری و غربالگری هیچ معلول و کم توانی از وسایل توانبخشی محروم نباشد. حتما در این زمینه در هفته جاری خبرهای خوبی خواهیم داشت. از رئیس سازمان بهزیستی درخواست کردم تا هفت استان محروم کشور را در چند سال اخیر با بودجه موجود در پوشش این طرح ببرد.


aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386