چاپ ایمیل دسته: اجتماعی - - شناسه: 7680

سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:

سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استان میزبان رئیس جمهور در 4 و 5 اردیبهشت خواهد بود، گفت: مراسم رسمی تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور، 21 وزیر از کشورهای اسلامی و 19 سفیر آغاز می شود.

 

 یعقوب شیویاری با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی معاون عمرانی استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:‌ در این جلسه موضوع مهم از قبیل تبریز ۲۰۱۸ و دریاچه ارومیه مطرح شد که اگر مورد خاصی پیش نیاید،  آذربایجان‌شرقی طبق برنامه‌ها ۴ و ۵ اردیبهشت ماه میزبان رئیس جمهور و هیات همراه در سفر استانی و افتتاح رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ خواهیم بود.

‌وی افزود:‌ در مراسم رسمی افتتاح تبریز ۲۰۱۸ از ۲۱ وزیر از کشورهای اسلامی، ۱۹ سفیر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، نمایندگان عضو کمیسیون گردشگری مجلس مقامات استانی و کشوری هیات کابینه رئیس جمهور‌ دعوت به عمل آمده است.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تاکید به اینکه همه برنامه‌ها برای تبریز ۲۰۱۸ در راستای معرفی هرچه بهتر تبریز در جهان به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام است،‌ گفت:‌ با توجه به اینکه سفر استانی و افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ در یک روز خواهد بود، از این‌رو به عنوان نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی مطالبات استانی از رئیس جمهور خواهیم داشت.

وی ادامه داد:‌ ما در استان مطالباتی داریم که قبلاً در سفر استانی رئیس جمهور برخی اعتبارات وعده داده شد که به علت برخی مشکلات اعتباری در کشور تخصیص داده نشد که البته طبق گزارش مدیرکل برنامه بودجه استان در بیشتر پروژه‌ها اعتبار بالای ۱۰۰ درصد نیز داشت.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سفر استانی رئیس جمهور ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه از قبیل عمرانی، اقتصادی‌ و سرمایه‌گذاری در سراسر استان پیشنهاد خواهیم کرد،‌ افزود: ‌ البته احتمال اینکه همه این مقدار پروژه تعریف شده به علت مشکلات و کمبود اعتبارات مورد قبول رئیس‌جمهور نباشد، از این‌رو برای هر شهرستان حداقل پروژه به عنوان پروژه‌های حیاتی به رئیس جمهور معرفی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ پروژه‌هایی از قبیل قطار تبریز - میانه، آزادراه‌ها، چهار بانده کردن بزرگراه‌ها، مشکلات آب شرب و تنش‌های آب موجود در استان‌ از قبیل مطالبات مهم استان در سفر رئیس جمهور خواهد بود.

شیویاری با اشاره به موضوع دریاچه ارومیه و اهمیت آن در کل کشور تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه ۲۶ بند برای احیای دریاچه ارومیه تعیین شده تا با این بندها دریاچه به وضعیت مطلوبی برسد که از جمله راه‌های احیای دریاچه ارومیه انتقال آب از کردستان، استفاده از تصفیه خانه‌های تبریز ‌بود که نیاز به اعتبارات کلانی دارد.

وی ادامه د‌اد: تاسیس فرهنگستان زبان ترکی یکی دیگر از مطالبات اساسی استان آذربایجان‌شرقی بوده که در سفر استانی رئیس جمهور به استان این درخواست را نیز خواهیم داشت.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان در ادامه گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه البته مسائل زیادی در جلسه مطرح شد‌ه و تا سفر رئیس جمهور به استان جلسه دیگر نیز خواهیم داشت،‌ خاطرنشان ساخت: تمام پروژه‌ها و مطالبات به صورت فهرست‌وار و کامل تهیه شده و به رئیس جمهور انتقال داده می‌شود.

 وی در ادامه حضور وزرا در استان را از اواخر فروردین‌ماه تا دهه اول اردیبهشت‌ماه را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ در استان پروژه‌های زیادی از قبیل عمرانی راه و شهرسازی و غیره وجود دارد که با حضور وزرا و هیات کابینه رئیس جمهور این مطالبات ارائه خواهد شد.


آدرس کوتاه خبر: http://aynews.ir/7680

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019