پنج شنبه, 10 مهر 1399 ساعت 03:43 ق ظ - 10(Oct) 01 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
حمل و نقل

استاندار آذربایجان شرقی گفت: توسعه حمل و نقل ریلی و سرعت بخشی به پروژه های این حوزه مهمترین راهبرد توسعه استان است.

 

مجید خدابخش روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان قطار شهری تبریز افزود: مسیر ریلی بستان آباد - سراب، ورزقان - اهر، تبریز - سهند و جلفا - نوردوز -اصلاندوز و اتصال به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان از جمله پروژه های اولویت دار در حوزه حمل و نقل ریلی استان است.
وی اظهار کرد: پیگیری لازم برای توسعه، جذب سرمایه گذار و سرعت بخشی به اجرا و تکمیل این طرح ها در دیدار با معاونان وزیر راه و شهرسازی انجام شده و آن ها نیز قول مساعد در این خصوص داده اند.
استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: ناوگان حمل و نقل استان فرسوده ترین ناوگان حمل و نقل ایران بوده و عمر ماشین آلات آن به صورت میانگین به بیش از ٢٠ سال می رسد.
خدابخش با بیان اینکه درخواست اعتبار برای تکمیل قطار شهری تبریز جزو سه پروژه مهم استان در سفر رئیس جمهوری است، ادامه داد: امید است امسال از محل اعتبارهای مصوب سفر رئیس جهوری، قطار میانه - تبریز تا باسمنج ریل گذاری شود.
وی با بیان اینکه تکمیل پروژه قطار شهری تبریز برای مسئولان استانی، شهرداری و شورای اسلامی این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: خط 1و 2 مترو تبریز با زمانبندی مشخص فعال می شود.
شهردار تبریز نیز در این آئین بر ضرورت سرعت دهی در روند اجرای پروژه قطار شهری تاکید کرد و گفت: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی تبریز، این شهر را در ردیف شهرهای پیشرفته قرار می دهد.
ایرج شهین باهر، افزود: اجرا و تکمیل این پروژه در اولویت کاری شهرداری بوده و برای تامین اعتبارهای مالی پیش بینی شده سهم شهرداری، تلاش لازم انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه تعهدات تامین مالی پروژه قطار شهری به صورت مشترک است، اظهار کرد: 50 درصد این اعتبار توسط شهرداری تبریز و 50 درصد اعتبار نیز از طریق بودجه دولتی تامین می شود.
شهین باهر یادآوری کرد: تا زمانی که مترو به عنوان پاک ترین و سریع ترین وسیله حمل و نقل عمومی راه اندازی نشود نباید انتظار داشت که این شهر از آب و هوای پاک برخوردار شود.
در این آئین با حکم استاندار آذربایجان شرقی مصطفی مولوی به عنوان مدیرعامل قطار شهری تبریز و حومه معرفی شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386