یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 07:16 ب ظ - 01(Jan) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت همه دستگاه ها را مکلف کرده است که از پیام رسان داخلی استفاده کنند و ما نیز در آموزش‌ و پرورش طی دو بخشنامه به توجیه مدیران پرداختیم و پیگیری می کنیم که تمام ارتباطات اداری از پیام رسان خارجی قطع شود.

 سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت همه دستگاه ها را مکلف کرده است که از پیام رسان داخلی استفاده کنند و ما نیز در آموزش‌ و پرورش طی دو بخشنامه به توجیه مدیران پرداختیم و پیگیری می کنیم که تمام ارتباطات اداری از پیام رسان خارجی قطع شود.

وی در خصوص آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش گفت: پیگیر هستیم و دوستان در سازمان سنجش درتلاشند تا دفترچه در هفته آینده منتشر شود.

بطحایی درباره مصوبه حذف آزمون در مدارس ابتدایی گفت: حذف ازمون های دوره ابتدایی در حال اجراست و نشانه های خوبی در بین خانواده ها و مجامع علمی دیده می شود.

وی ادامه داد: در خصوص ازمون سمپاد متوسطه اول، منتظر امضای مصوبه توسط رئیس جمهور هستیم و تکلیف تا 3 یا 4 روز آینده مشخص می شود.

بطحایی در خصوص مستثنی شدن آموزش و پرورش از قانون خدمات کشوری گفت: در این خصوص موضوع جدی در دولت مطرح نیست اما بخش‌هایی از قانون خدمات مدیریت کشوری بر اساس طرحی که در مجلس در دست بررسی است، تغییر خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «اگر این تغییر انجام شود، آیا به نفع معلمان خواهد بود؟»، افزود: مجلس به دنبال این است که پرداخت‌ها متناسب با شایستگی‌ها انجام شود اما ویژگی‌ها و مختصات این طرح تا قبل از تصویب، قابل تبیین نیست و وقتی تصویب شد می‌توان نظر داد.

* تهیه طرح تقویم آموزشی با همکاری سازمان گردشگری

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تغییر تقویم آموزشی گفت: تغییر تقویم آموزشی جزو ضرورت‌هاست چرا که شرایط اقلیمی و آب و هوایی در نقاط مختلف کشور موجب می‌شود که با مشکلاتی در آموزش مواجه شویم.

وی افزود: به دنبال ایجاد انعطاف در تقویم آموزشی هستیم، منتها شروع و پایان سال تحصیلی در قانون مشخص است؛ البته با سازمان گردشگری در این خصوص کار مشترکی را در دست تهیه داریم و با نمایندگان مجلس در حال رایزنی هستیم تا تا بتوانیم فرصتی در میان سال تحصیلی به مدت حداکثر ۲ هفته ایجاد شود و سال تحصیلی در ابتدا و انتها تغییراتی داشته باشد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386