دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 03:06 ب ظ - 01(Jan) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد 4 هزار و 150 نفر از سارقان دستگیر شده در سال گذشته بیکار هستند و حدود 70 درصد از کل سارقان بازداشتی نیز معتاد به مواد مخدر هستند.


به گزارش آی نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، مسعود خرم‌نیا در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص استان، اظهار کرد: در امر کشف یا پیشگیری از سرقت، دستگاه‌های متعددی دخیلند ولی چون بطور مستقیم پاسخگو نیستند بنابراین مسئول نیز شناخته نمی‌شوند.

وی افزود: به طور مثال، تأمین روشنایی تمام معابر شهری و مناطق جرم‌خیز توسط اداره برق موجب کاهش سرقت از جمله سرقت خودرو می‌شود چرا که سارق از تاریکی شب استفاده کرده و مبادرت به سرقت می‌کند.

خرم‌نیا اضافه کرد: در خصوص سرقت از خود اموال چنین اداراتی مثل تجهیزات ادارات برق و مخابرات، پیش‌بینی قبل از وقوع سرقت امکانپذیر است بنابراین ادارات مذکور باید اقدامات لازم برای کاهش سرقت تجهیزاتشان را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از عوامل در سرقت دخیل هستند از جمله بیکاری و اعتیاد به مواد مخدر که از بین بردن و ریشه‌کن کردن این عوامل بالطبع موجب کاهش سرقت می‌شود زمینه این ریشه‌کن سازی نیز از طریق آموزش برای اشتغالزایی و آشنا کردن آحاد جامعه به عواقب اعتیاد فراهم می‌شود.

خرم‌نیا گفت: تعداد 4 هزار و 150 نفر از سارقان دستگیر شده در سال گذشته بیکار هستند و حدود 70 درصد از کل سارقان بازداشتی نیز معتاد به مواد مخدر هستند.

وی خاطر نشان کرد: دستگیری 3 هزار سارق حین سرقت نشانگر عملکرد پلیس برای پیشگیری از وقوع این جرم است.

رئیس پلیس آذربایجان شرقی به خریدهای نوروزی مردم قبل از سال نو و شلوغی بازارها در تمام شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود جلسات پیشگیری از وقوع جرایم خاص همچون سرقت در تمام شهرستان‌های استان برگزار شود.

نویسنده: آی نیوز
کد خبرنگار:
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386