دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 05:41 ق ظ - 09(Sep) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: ورزش - - شناسه: 1185

آی نیوز، صمد محمدپور-  تراکتورسازی تبریز در سالهای اخیر به یک تیم حرفه ای با تماشاگران و طرفداران حرفه ای تر تبدیل شده است.

زمانی که ناصر شفق در فصل 87-88 با آوردن کمالوند و لغو قرارداد داخلی نادر دستنشان عده ای از هواداران را رودروی خود قرار داد شاید بسیاری از هواداران کار تراکتورسازی در آن فصل را تمام شده می دانستند.

اما تراکتورسازی دوران ناصر شفق کم کم به یک تیم ایده آل و دست نیافتنی تبدیل می شود.

عده ای تمام موفقیت های آن دوران تراکتورسازی را به پای سرمربی وقت تراکتورسازی می نویسند و از وی بتی درست کرده بودند که قرار بود سالیان سال در این تیم حکومت داری کند.

اما کسانی که از نزدیک وقایع آن سال تراکتورسازی را پیگیری می کردند از رسیدگی دقیق و جزء به جزء ناصر شفق در تمام امور باشگاه آگاه بودند.

در حقیقت قسمت بزرگی از موفقیت تراکتور در آن سالها مرهون تیزبینی ها و مدیریت حرفه ای شفق بود تا استعداد مربی قبلا خبرنگار تیم.

اما شفق چرا در تراکتورسازی موفق شد؟

ناصر شفق فیلم ساز ادبیات دوستی بود که در اولین روز ورود به باشگاه باشگاه با باندهایی مواجه شده بود که در کار انتقال, حمایت و بازیکنان بودند و برای خود یلی حساب می شدند.

اما ناصر شفق یک کار بزرگ کرد ریسکی کرد که نتیجه داد. برای او همه طرفداران برابر بودند و کسی طرفدارتر از دیگری نبود.

او طرفداران را با سکوها دوباره آشتی داد و با بازیکنانی گم نام و مربیی گمنامتر تراکتور را به دوباره به سطح اول فوتبال کشور بازگرداند.

اما تراکتور در آن سال بیشتر از آنکه مدیون شفق یا کمالوند و یا بازیکنان باشد مدیون هواداران بود. هوادارانی که با جان و دل و یکصدا و متحد پشت سر تراکتورسازی ایستاده بودند.

نگاهی بر عملکرد سایت های هواداری و گروه های هواداری آن موقع و زمان حال هر فردی را متوجه دگرگونی اساسی در تفکر حال حاضر هواداران تراکتور می نماید.

از سوی دیگر هم تمایل باشگاه و هم تمایل هواداران به ارتباط نزدیک تر با همدیگر نسبت به سالهای قبل کمتر شده است.

جان کلام آنکه تراکتور امسال به همان اندازه که باید برای جذب بهترین بازیکنان تلاش کند به همان اندازه هم باید سکوها را در راستای اهداف باشگاه متحدتر کند.

البته در این میان منظورمان هواداربارها و یا لیدربازی های معمولی نیست شاید خود هواداران در این مورد هزاران ایده عالی داشته باشند.

شما ایده ای در این خصوص دارید؟

 

 

 

 

دیدگاه‌ها  

سایمان
+1/ # سایمان 1393-04-17 01:40
فرمایشات شما متین اما هوادارای واقعی هنوزم از شفق به نیکی یاد میکنند و میدانند او چه کرد و هنوز آرزوی مدیری در اون سطح آرزو میکنند اما شفق نسبت به اون موقعیت بهترین کار رو کرد که ماسالها ثمرشو دیدیم اما نظمی قابل مقایسه با شفق هست ؟ و آیا این روند مدیریتی متناسب با موقعیت تراکتور هست ؟ اصلا هدف گذاری تراکتور رو کسی میدونه و آیا کارهائی که توی تیم میشه متناسب با او اهداف مورد ادعای مدیریته؟...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
رضا
/ # رضا 1393-04-17 10:40
فقط اميدوارم و هرشب دعا مي كنم كه سقوط نكنيم....
خدا تمام باعث و بانيانش را لعنت كند!
فقط طرفداران سينه چاك برادران خطيبي در صورت روزهاي بد آتي ، كه زياد دور از ذهن هم نيست، چه جوابي خواهند داشت؟؟؟
نگرانم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386