دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 07:17 ق ظ - 09(Sep) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: ورزش - - شناسه: 1322

یکی از پیشکسوتان فوتبال تبریز از ضرورت بازگشت به خویشتن فوتبال تبریز سخن می گوید.

 دکتر حسین نیکخواه در مورد وضع دهه های گذشته فوتبال تبریز می گوید: آن موقع صمیمیت، صفا و سادگی در فوتبال تبریز موج می زد و حال و هوای دیگری در فوتبال تبریز حاکم می بود.

وی با اشاره به وجود استعدادها و بازیکنان بزرگ در دهه چهل و پنجاه تبریز و بازی آنها می گوید: آن موقع در یک روز دو بازی انجام می دادیم اما متاسفانه الان نگاه می کنیم در آذربایجان آقایان در سطح اول فوتبال ما و یا بازیکنان لیگ برتری شاغل در فوتبال استان 25 دقیق می دود و بعد بدن خالی می شود.

وی با انتقاد از عقد قراردادهای نجومی بازیکنان بنجل با تیم هایی که از پول شهروندان تبریز ارتزاق می کنند می گوید: عده ای از این بازیکنان علی رغم دریافت رقم های نجومی بازیکنان درجه یکی نیستند. الان ماشالله 500 میلیون تا یک میلیارد بلکه بالاتر قرارداد می بندند اما دو نفر که بتوانند درست تکل کنند وجود ندارد من که تکل کننده در تیم ها نمی بینیم.

وی در مورد دلایل افول فوتبال تبریز می گوید: مگر قاسم کرار که بود؟ ما فرید رضایی داشتیم که از جاسم کرار خیلی سرتر بود اما دلالها و واسطه ها از یک سو و مدیران نادان و نالایق باشگاهها از سوی دیگر فوتبال تبریز را نابود کردند.

وی از بین رفتن میدان های متعدد فوتبال را از دیگر دلایل افول فوتبال تبریز می داند و می گوید: میدان های محلات وقتی از بین رفت شاهد کاهش و نزول بازیکنان تبریز بودیم

دکتر نیکفر با اشاره به اینکه میدان های عباسی ،  بهار، بابک فرودگاه، دیهیم، پروازو دهها میدان دیگر محل ظهور بازیکان بود گفت: این میدان ها که از بین رفت مدیران نالایق رو آوردند به آوردن بازیکنان درجه سه از تهران و یا سایر شهرها و این آغاز سقوط فوتبال تبریز بود.

وی یکی دیگر از دلایل افول فوتبال را کم توجهی مدارس به ورزش و تیم های فوتبال مدارس می داند و می گوید: مدارس تبریز آن زمان تیم هایی داشتند که از نظر بازیکن تیم ها را تغذیه می کردندالان برای بازی کردن بازیکنان و جوانان تبریز میدان به حد کافی وجود ندارد

نیکفر افزود: از سوی دیگر وقتی جوانی می بیند یک فرد خارج از استانی با داشتن توانایی ضعیف و در نتیجه لابی دلالها با مدیران و مربیان باشگاهها وارد تیم می شود انگیزه خود را  از دست می دهد و فوتبال را کنار می گذارد.

وی می گوید: مشکل دیگر فوتبال ما آلوده شدن محیط ورزشگاهها در برهه ای از زمان بود که خانواده ها برای رفتن فرزندانشان به ورزشگاهها رغبتی از خود نشان ندادند.وقتی خانواده به میدان رفت و فحش  شنید طبیعی است که دیگر فرزند خود را به میدان نفرستد البته این تنها مخصوص تبریز نبود و در سایر شهرها هم وجود داشت.

در تبریز الان متاسفانه بومی گرایی وجود ندارد. چه کسی می گوید سطح فوتبالی بازیکنان فعلی در تبریز پایین تر از بازیکنان لیگ برتر و یک است.

کجا رفت تیم های ایدم , کمپیدرو . الان چرا احد شتربانی ها را نمی بینیم.

اگر تربیت بدنی و ششگلانی این ها را ببیند موفق خواهیم شد. البته موفقیت یکساله نیست.

مربی که با خود بازیکن می آورد و ده پانزده بازیکن با اتوبوس به تبریز آورد از هر بازیکن نزدیک پنجاه درصد مبلغ قرارداد را می گرفت.

باید از مدرسه فوتبال شروع کنیم و در سن شانزده با آنها قرارداد چندین ساله ببندیم و

الان در میدان های تبریز بازیکنان خوبی هستند که کسی سراغ آنها نمی گیرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386