پنج شنبه, 10 مهر 1399 ساعت 04:32 ق ظ - 10(Oct) 01 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

آی نیوز -اختصاصی : از دهه 40 شمسی به بعد همواره مربیان بزرگی از سایر نقاط کشور در تبریز حضور یافته و در تیم های باسابقه و مطرح این شهر، ماشین سازی و تراکتورسازی و بعدها شهرداری فعالیت می کردند.

 

جلال طالبی، محرابیان، فکری، حجازی، حسن روشن، ناصر ابراهیمی، ذوالفقارنصب، محمد رنجبر، مایلی کهن از مربیان مطرحی بودند که در تیم های تبریزی مربیگری کرده اند که در زمان خود منشا اثر خوبی در فوتبال تبریز بوده اند و اکثرا در دوران مربیگری آنان بازیکنان شاخصی از تبریز به فوتبال ملی و کشور معرفی شدند


در کنار این مربیان وطنی البته مربیان خارجی بزرگی نیز در فوتبال تبریز منشا اثر بودند که بحث راجع به آنان در این مقال نمی گنجد.


اما هرچه که به نیمه دوم دهه 70 و دقیقا سال 1376  نزدیک می شویم شاهد ورود برخی مربیان غیر بومی به فوتبال تبریز هستیم که همواره حواشی مختلف را در تیم های قبلی خود داشته و شهرت و کارنامه آنها در مربیگری در اغلب موارد بیشتر از اینکه در حیطه مسائل فنی باشد بیشتر به مسائل غیر فوتبالی وابسته بوده است.


آنچه که باعث شده است تا این نوشته کوتاه نوشته شده است یافتن پاسخ به پرسشی که تیتر این نوشته شده است نیست. پاسخ هر چه باشد مهم نیست بلکه موضوع مهمتر تبعات و نتایجی است که از ورود مربیان حاشیه دار و منشوری به فوتبال تبریز وارد شده است .


فوتبال تبریز دقیقا از زمانی که مربیان بعضا مورددار، حاشیه ساز، حاشیه دار و منشوری به این شهر گسیل شدند رو به افول گذاشته است.


به عبارت دیگر یکی از دلایل اصلی افول فوتبال تبریز در کنار سایر عوامل همین مربیان مورد اشاره در پاراگراف قبلی بوده اند.


ورود اتوبوسی بازیکنان بی کیفیت غیر بومی توسط اینگونه مربیان (کسی مخالف ورود بازیکنان با کیفیت نیست)، حیف و میل بودجه های باشگاهها، فراموش شدن توجه باشگاهها به پرورش بازیکن و تیم های پایه از نتایج هجوم این گونه مربیان به فوتبال تبریز بوده است.


با این شرایط این سوال پیش می آید که چرا مدیران باشگاهها بدون در نظر گرفتن این مسائل به اینگونه مربیان میل و اشتیاق دارند.


پر واضح است بدست آوردن نتایج کوتاه مدت، مخفی شدن در پشت حواشی مثبت و منفی ورود اینگونه مربیان، بعضا همکاسه شدن با مربیان اینچنینی در هزینه تراشی از جمله عوامل به خدمت گرفتن چنین مربیانی بوده است.


متصل نمودن ورزش و باشگاهداری صرف به مقولات دیگر و تحت الشعاع قرار گرفتن امور مهم دیگر استانی در سایه نتایج تیم ها از جمله مدخل هایی است که حاشیه تراشان با وقوف به آن تبریز را برای ادامه حیات ورزشی خود انتخاب می کنند.


برخی مدیران ورزشی باشگاهها همواره با انتخاب های عجیب و غریب از بین چنین مربیانی اهدافی را دنبال می کنند که حداقل برای راقم این سطور مشخص نیست.


شاید لحن این نوشتار تلخ باشد اما باید گفت: خسارات و ضررهای مادی و معنوی که ا نتخاب های اکثرا نابجای این مدیران بر فوتبال و ورزش استان تحمیل می کند باید همواره مورد توجه و ملاحظه ناظران و مدیران ارشد استانی باشد تا احیانا آبروی فوتبال تبریز با خطر مواجه نگردد که در مواقعی شاهد آبروریزی هایی بوده ایم.

دیدگاه‌ها  

حسین پور احمد
+9/-13 # حسین پور احمد 1393-10-15 13:47
آقا مگه مربیان بومی منشوری کم داریم
بگم؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
KUPAL63
+5/ # KUPAL63 1393-10-15 14:32
کاملا موافق این بحث هستم نمونه های زیادی داریم و برعکسشم همینه که وقتی رسول سرمربی تراختور شد خیلیها بدون اینکه فرصت بدن انتقاد کردن و گفتن این تیم میره دست 1ولی همان افراد حالا که تراختور صدر را از دست داده باز انتقلد میکنن که چرا سومی؟!!!!!!!!!!چون عادت داریم به بیگانه پرستی که هیچ گونه تعصبی ندارن و سفارش میکنن که مواظب ساق بازیکنا باشین که هفته اینده دربی دارن!!!!!!!!و خیلی پررویی میکنن و رسانه ای میکنن
بیاین همه به نام اذربایجان و به خاطر سربلندی اذربایجان به افراد بومی کار بلد و ثابت شده احترام بذاریم و کمکشون کنیم تا ملکه ذهن هممون بشه که بومی گرایی همیشه نتیجه داده و خواهد داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
الین بابایی
+2/ # الین بابایی 1393-10-15 19:16
کی به کیه ..... را عشق است ..... رابا تبانی به لیگ دو فرستاد کسی نگفت بالای سرت ابروست در آنموقع میر م...... باید اخراج میشد وحالا ..........
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
کریمی
+7/ # کریمی 1393-10-15 19:39
همش تقصیر خودمونه، وقتی برای امثال قلعه نوعی به پیشواز10 هزارنفری میریم، و اون هم با لشکری از امثال سیاوش اکبرپور ها میاد و بعد یک سال خودش و دارودستش با گرفتن پول میلیاردی میرن و بیزیم سگگلمزه گولوللر، باید قدر مربی و بازیکن بومی خودمونو بدونیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386