یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 02:43 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - دسته: ورزش - - شناسه: 23643

مالک باشگاه تراکتور خواهان برخورد شدید با افرادی است که آن کلیپ زشت را ساختند و منتشر کردند.

 

محمدرضا زنوزی بابت توهین هایی که به هواداران تراکتور شده ناراحت است؛ او با اشاره به مسائلی که در ورزشگاه آزادی رخ داد و البته در فضای مجازی ادامه پیدا کرد، صحبت های مهمی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:


**از انتشار آن ویدئو بسیار مکدر و خشمگین هستم


بعد از ظهر روز گذشته در دفتر کارم بودم که از طریق دوستانم متوجه شدم یک ویدئوی توهین‌آمیز در حجمی وسیع پخش شده که هدفش توهین مستقیم به بخش اعظمی از شریف‌ترین مردم این کشور است. مردمی که همیشه و همه‌گاه بخش مهمی از ایران بوده‌اند و هویت‌شان در هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با همه هموطنان‌شان گره خورده است. من نمی‌توانم درباره احساسم از دیدن این ویدئو صحبت کنم ولی بسیار ناراحت، مکدر و خشمگین هستم.


**تماس های زیادی داشتم که جواب بدهم


تماس‌های خیلی زیادی داشتم و همینطور پیام‌های خیلی زیادی در فضای مجازی آمد که از من انتظار داشتند نسبت به این مسئله واکنش نشان بدهم.


**سکوت در برابر این کلیپ زشت خیانت است


بنده به‌عنوان یک تورک زبان و کسی که تمام عمر خود را در آذربایجان سپری کرده و به کشور عشق می‌ورزد، دوست ندارم در این مورد حرفی بزنم تا خدایی ناکرده منجر به تحریک یا ناراحتی بیشتر بشود ولی واقعا سکوت در مقابل این جسارت بزرگ خیانت است و ما باید به هزار دلیل خیلی زود و قاطع نسبت به اتفاقاتی مثل این واکنش نشان دهیم.


**باید با خاطیان برخورد شدید شود


روی سخن من به مسؤولان فوتبال و اداره کنندگان کشور است. اینکه ما نسبت به کسانی که تمامیت ارضی ما را مورد هدف قرار می‌دهند، چه واکنشی داریم؟ درست است که این چند نفر بچه‌های جوانی هستند که تحت تاثیر هیجانات دست به این کار زده‌اند ولی ورود به مسائل و عبور از مرزهایی که اتحاد ملی ما را مورد هدف قرار می‌دهد، به هیچ عنوان قابل بخشش و پذیرش نیست و باید افرادی که دست به چنین کاری می‌زنند را با برخورد جدی تهدید کرد.


**از مردم شریف آذربایجان عذر می خواهم


من ضمن عذرخواهی از مردم شریف آذربایجان که به خاطر یک مسابقه فوتبال، به ساحت آنها جسارت شده، انتظارم را از مسؤولان تکرار می‌کنم که همه ما منتظر هستیم تا برخورد با این پدیده مهم را ببینیم.


**این اتفاقات هشدار دهنده است


من به مسئله فوتبالی کاری ندارم و آن چیزی که در زمین اتفاق افتاد، گرچه ممکن است بی‌عدالتی‌هایی در خود داشته باشد، اما به هر حال شکست در فوتبال است و باید آن را پذیرفت ولی مسائلی که در خارج از زمین فوتبال رخ می‌دهد، با فیلم‌هایی که حالا در شبکه‌های اجتماعی به راحتی دست به دست می‌شود، برای من به‌عنوان یک برادر کوچکتر هشدار دهنده است.


**فوتبال اینقدر ارزش دارد که برادری مان را کنار بگذاریم؟


این رفتاری است که قبلا هم تکرار شده و البته اراده‌ای به مقابله با آن نبوده و متاسفانه حالا تبدیل به چیزی شده که روح درصد مهمی از مردم ایران را آزرده کرده است. آیا واقعا فوتبال ارزش این را دارد که ما از چیزهایی مثل برادری خودمان در مرزهای ایران بگذریم و با یکدیگر به دشمنی بپردازیم؟ به نظرم پاسخ واضح‌تر از آن است که بشود درباره آن فکر کرد، اما چیزی که مسلم است، اراده برخورد با خلاف‌هایی مثل این است باید و حتما و ان‌شاالله در دستور کار مسؤولان قرار خواهد گرفت.


**تشکر از هواداران


تیم فوتبال تراکتور از بدو حضور در لیگ برتر یک هویت ویژه داشته و تبدیل به یکی از شاخص‌ترین تیم‌های حاضر در رقابت‌های فوتبال ایران شده که این تنها به دلیل حضور همیشگی تماشاگران رخ داده است. من از همین جا دست تک تک هواداران تراکتور را می‌بوسم و بابت آن چیزی در فوتبال ایران از خود نشان می‌دهند، از آنها قدردانی می‌کنم؛ به خصوص که حضور همیشگی آنها در ورزشگاه، در شرایطی سخت‌تر از دیگران انجام می‌شود.


**انتظار داشتیم مدیران پرسپولیس عذرخواهی کنند


ناراحتی آنها از اتفاقات رخ داده و البته عدم فعالیت از سوی آدم‌هایی که با مسببین این اتفاق به نوعی در ارتباط هستند، بیشتر موجب ناراحتی است. ما حداقل انتظار داشتیم از طرف مسؤولان پرسپولیس یا مدیران فوتبال ایران، درباره این توهین و رفتار یک عذرخواهی یا قول برخورد اتفاق بیفتد که هنوز این مسئله رخ نداده و من امیدوار هستم بالاخره مدیران به خواب رفته، به خود بیایند و در این زمینه کاری کنند تا حداقل در مرتبه بعدی بازهم این توهین‌ها موجب آزار جامعه ایران نشود.


**شعارهای قومیتی در هیچ جا تحمل نمی شود


شعارهای قومیتی در هیچ جای دنیا تحمل نمی‌شود؛ این را بخاطر داشته باشید و البته یادتان نرود که کشور در حال حاضر در چه موقعیت حساسی به سر می‌برد و این مسئله، لزوم برخوردها و سازماندهی مقابل اتفاقاتی از این دست را اجتناب‌ناپذیرتر می‌کند. به امید موفقیت هموطنان و پیروزی ایران عزیز در همه عرصه‌ها.


**انتظار از رسانه ها


رسانه در این ماجرا باید به دنبال کشف حقیقت باشند. کشف حقیقت مساله بسیار مهمی است. اینکه مسائل واقعی را انعکاس بدهند. درست است که در اتفاقات ورزشگاه آزادی هواداران تراکتور هم نقش داشتند ولی اینکه ماجرا از کجا شروع شد و چطور شروع شد، مساله مهمی است که اگر جلوتر برویم خیلی موضوعات را روشن می کند.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386