چهارشنبه, 01 بهمن 1399 ساعت 07:28 ب ظ - 01(Jan) 20 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

مالک باشگاه تراکتور گفت: در ایران مربی که جایگزین مسعود شجاعی در تیم ما شود، نداریم.

 محمدرضا زنوزی درباره اقدام‌های اقتصادی باشگاه تراکتور اظهار داشت: در مصاحبه قبلی‌ام بحث‌هایی پیرامون مسائل اقتصادی باشگاه تراکتور داشتیم. با آمدن مدیران جدید به باشگاه این روند به خوبی در حال طی شدن است. آقای سیاح توضیحات لازم را در این خصوص خواهد داد. برنامهریزی که داشتیم و اتفاقاتی که می‌خواستیم از نظر اقتصادی رخ بدهد، خیلی خوب است.

هواداران تراکتور جدیدی می‌بینند که از نظر اقتصادی پویا است

وی افزود: ان‌شاءالله با توجه به اموالی که در اختیار باشگاه گذاشته شده، هواداران، تراکتور جدیدی خواهند دید. باشگاهی که از نظر اقتصادی پویاست و می‌تواند روی پای خودش بایستد. در حوزه باشگاه‌داری، ورزشی و اینکه تیم فوتبالش بتواند کمک‌های شایانی چه در حوزه خرید بازیکن و چه در حوزه‌های دیگر داشته باشد. من روند را عالی می‌بینم و در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوشی در این مورد خواهیم شنید.

برای اینکه باشگاهی قوی باشیم باید در کارهای اقتصادی ورود کنیم

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: باشگاه‌های موفق در کارهای اقتصادی ورود کرده‌اند و از این راه هزینه‌های خودشان را درمی‌آورند و توجیه اقتصادی دارند. اگر بخواهیم در رقابت با باشگاه‌های مختلف، بزرگ بشویم و باشگاه قوی داشته باشیم، باید به این سمت برویم. هیچ باشگاهی بدون اقتصادی شدن نمی‌تواند روی پا باشد، این نوید را هم بدهم که هواداران هم می‌توانند از این حرکات اقتصادی، به درآمدزایی بپردازند.

فلسفه گسترش فولاد با تراکتور فرق می‌کند

زنوزی درباره اینکه برخی اعتقاد دارند عملکردش در تیم تراکتور با زمان تیمداری‌اش در گسترش فولاد متفاوت بوده است، یادآور شد: فلسفه گسترش فولاد با تراکتور فرق می‌کند. آن باشگاه برخلاف تراکتور، طرفدار آنچنانی نداشت. اتفاقات و کارهایی که می‌تواند در تراکتور جریان پیدا کند، در باشگاه کم طرفدار امکان‌پذیر نیست.

به علیپور گفته بودیم مدیرعامل اقتصادی بیاوریم، باید فعالیت خود را به عنوان مدیر ورزشی ادامه بدهد

وی ادامه داد: در این سه سال، یک سری فرازونشیب هایی از نظر مدیریت در باشگاه وجود داشت. شاید یک سری مشکلات در مدیریت خودم داشتم اما قرار شد باشگاه را به ثبات در حوزه مدیریت برسانیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد، اما این را بگویم که ما در داستان مدیرعامل قبلی (محمد علیپور) هم گفته بودیم که یک مدیرعامل اقتصادی می‌آوریم، شما به عنوان مدیر ورزشی به فعالیت خود ادامه می‌دهید.

هیچ باشگاهی در دنیا نمی‌تواند بدون توجیه اقتصادی دوام بیاورد

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: آقای سیاح باشگاه را به سمت اقتصادی شدن سوق می‌دهد. من نجات باشگاه تراکتور را در اقتصادی شدن می‌بینم. هزینه‌ها الان افزایش پیدا کرده و مجبوریم که به این سمت برویم. در دنیا هیچ باشگاهی بدون توجیه اقتصادی نمی‌تواند دوام بیاورد.

زنوزی افزود: ما تُرک‌ها کمی احساسی هستیم، اما سعی می‌کنم در حوزه مدیریت، صنعت، اقتصاد و ورزش این را لحاظ نکنم. تراکتور باشگاه بزرگی است و باعث می‌شود تصمیماتی اتخاذ شود. شاید در آن لحظه اگر این تصمیمات را نگیریم، بعداً خودمان را نبخشیم. هواداران از یک سری مسائل در داخل باشگاه آگاه نیستند.

از هواداران به دلیل انتخاب منصوریان عذرخواهی می‌کنم

وی درباره دلیل برکناری علیرضا منصوریان از سرمربیگری تراکتور توضیح داد: در مورد مربی که کنار گذاشته شد، هواداران به من متذکر شده بودند. در ابتدای فصل حضور مربی خارجی ممنوع شد و مجبور شدیم یکی از گزینه‌های داخلی را انتخاب کنیم. با مدیران باشگاه به این نتیجه رسیدیم که ادامه دادن به این روند ما را به جایی نخواهد رساند. مجبور شدیم تغییرات انجام بدهیم و به حرف هواداران برسیم. من از هواداران عذرخواهی می‌کنم، اما آنها هم باید فضا را در نظر بگیرند. در بازار داخلی، مربی زیادی وجود نداشت که بتوان آن را انتخاب کرد.

شجاعی به تیم‌های دیگر وابستگی ندارد و محصول تراکتور است

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: به خاطر دیدگاه‌مان، مجبور شدیم این گزینه را انتخاب کنیم زیرا برخی مربیان دیدگاه‌های متفاوتی با ما داشتند. به هر حال الان آقای مسعود شجاعی مربی موقت است و از مردم هم که از وی حمایت ‌می‌کنند، ممنونم. همه می‌دانیم آقای شجاعی وابستگی به تیم‌های دیگر ندارد و محصول تراکتور است و باید از او حمایت کنیم.

هواداران از شجاعی دلبری می‌کنند اما به سرمربیگری دائمی رضایت نداده است

زنوزی افزود: نظرات هواداران را هم می‌بینم که چقدر از مسعود شجاعی دلبری می‌کنند. ان‌شاءالله بتوانیم آقای شجاعی را راضی کنیم که این پست را قبول کنند. او فعلاً رضایت کامل نداده است. از هواداران عزیز هم می‌خواهم که از شجاعی حمایت کنند. شجاعی بازیکن بزرگی است و ان‌شاءالله در آینده مربی بزرگی خواهد بود. بعد از اینکه قبول کرد سرمربی شود، باید با او قراردادی بلند مدت ببندیم و همه جانبه حمایتش کنیم. باید پای نتایج فوتبالی اش بایستیم؛ چه نتیجه بگیرد و چه نگیرد.

در این سه سال دیداری مانند بازی تراکتور با صنعت نفت را ندیده بودم

وی ادامه داد: حمایت هایی که از مسعود شجاعی در بازی گذشته انجام شده بود نگاه می‌کردم. شعور هواداران ما خیلی بالاست و اینکه تراکتور فوتبال بازی کرده را تشخیص می دهند. در این سه سال، چنین بازی‌ای که در دیدار مقابل نفت آبادان انجام شد را ندیده بودم. با تمام احترامی که به بازیکنان و مربیان مختلف قائلم، اما باید قبول کنیم این دیدار و دو بازی قبل از آن که مسعود شجاعی هدایت تیم را برعهده داشت، نمایش متفاوتی بود و هر بازی تیم ما روند روبه‌رشد داشته که این موضوع موجب می شود آینده روشنی داشته باشیم.

نمایش تیم با شجاعی مانند تراکتور دوران تونی اولیویرا است

مالک باشگاه تراکتور درباره نپذیرفتن سرمربیگری دائمی این تیم از سوی مسعود شجاعی گفت: شجاعی سرمربیگری را به طور قطعی قبول نکرده و امیدوارم این افتخار را به بنده داده و سرمربی تیم خودش بشود. امیدوارم که یک قرارداد طولانی مدت ببندیم با وی ببندیم. الان روند رو به رشد را در سه بازی اخیر می‌بینم که تغییرات اساسی اتفاق افتاده که خیلی‌ها این بازی ها را به نمایش تیمِ تونی اولیویرا شباهت می‌دهند.

شاید برخی بگویند بازیکن سالاری اما کلاس تراکتور با نفرات بزرگش در حال رشد است

زنوزی ادامه داد: امیدوارم بازی‌های بعدی تیم با شجاعی حتی بهتر از تیم تونی اولیویرا شود. باید قبول کنیم که مسعود و دستیارانش فرصت کمی داشتند و کار خارق‌العاده‌ای کردند. از کادر فنی و بازیکنان تشکر می‌کنم. مسعود شجاعی شخصیت ممتازی دارد. شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی و خانزاده بزرگان تیم هستند و شخصیت بزرگی دارند. شاید در برخی محافل بحث بازیکن سالاری مطرح شود، اما از زمانی که این بازیکنان به تبریز آمده اند، کلاس تراکتور هم تقریباً روبه رشد بوده است.

شجاعی با قبول مسوولیت تراکتور خودش را به خطر انداخت

وی افزود: باید از مسعود تشکر کنیم. در این برهه کمتر کسی خودش را فدا می‌کرد. ما از این جنبه که مسعود شجاعی با قبول این مسوولیت، خودش را به خطر انداخت و ریسک کرد، باید از او تقدیر کنیم. از طرف خودم از مسعود جان تقدیر می‌کنم.

منصوریان با طعنه از اتاق مدیرعامل تراکتور خارج شد

مالک تراکتور در ادامه گفت‌وگو با صفحه اینستاگرامی این باشگاه با اشاره به برخی رفتارهای منصوریان توضیح داد: مدیر باشگاه این مربی را با احترام صدا کرده و می‌گوید « از نوع عملکرد شما راضی نیستیم و در سه بازی آینده باید امتیازات کافی را به دست بیاورید». وقتی او در دومین بازی نتیجه نگرفت، مسوولان باشگاه خواستار استعفایش می‌شوند، اما با طعنه از اتاق مدیرعامل خارج می‌شود. ما چهار، پنج بار بیشتر با او صحبت نکردیم. او وظیفه داشت که به تلفن من جواب بدهد. شما انتظار دارید چه برخوردی با ایشان بشود؟

به خاطر پوشاندن نتیجه نگرفتن یک تیم در آسیا تراکتور را زدند

زنوزی، درباره حواشی حضور علیرضا منصوریان در برنامه فوتبال برتر گفت: در مورد بحث‌هایی که در آن برنامه اتفاق افتاده نمی‌خواهم بحث کنم. اولاً چرا به مسوولان باشگاه و آقای نصیرزاده اجازه صحبت ندادند؟ معاون ورزشی باشگاه گفت که حدود 20 بار به مسوولان برنامه زنگ زده اما آنها تماسش را رد کردند تا برنامه را یک طرفه اجرا کنند. یک تیمی در آسیا نتیجه نگرفته بود و به خاطر اینکه آن نتیجه را پوشش بدهند، تراکتور را زدند.

وی ادامه داد: این‌ها باید مسائل شکست در آسیا را بررسی می‌کردند، اما به خاطر اینکه به این مسائل ورود نکنند، برای تراکتور حاشیه درست کردند. نمی‌خواهم اسم مجری را ببرم. آقایان اول مشکلات خودشان را حل کنند و بعد به مشکلات ما برسند. این مشکلات از 30، 40 سال قبل بوده است.

مجری و میهمان برنامه تلویزیونی در حدی نیستند که درباره‌شان صحبت کنم

مالک باشگاه تراکتور درباره دلیل راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه شهید سلیمانی در زمان برگزاری دیدار ماشین‌سازی و نفت مسجد سلیکان گفت: اتفاقی که دیروز افتاده، این بوده که هواداران از ما انتظار دارند که خواسته‌شان را بگوییم. یک برنامه یک طرفه ایجاد شده که مجری‌اش در حدی نیست که من در مورد او صحبت کنم و مهمان‌شان هم همین‌طور. جواب این اظهارات را مدیران باشگاه می‌دهند. نمی‌شود که شما یک نفر را دعوت و جو را علیه باشگاه دیگر ایجاد کنید.

وی ادامه داد: بنیان دیزل یک مجموعه صنعتی، اقتصادی و ورزشی است. استادیوم نیز در این منطقه قرار دارد. تا دیروز کنترلی نسبت به صدا و سیما انجام نمی‌شد. وقتی از صدا و سیما برای ورود به ورزشگاه نامه نگاری می‌کنند، باید اسم افراد و لیست تجهیزات را ارسال می‌کردند که این اتفاق نیفتاده بود. اینها یک نامه کلی نوشته بودند، در صورتی که آنجا یک مجتمع است و ورود و خروج کنترل می‌شود. یک سری از مسوولان بعد از آن اتفاق از تبریز با من تماس گرفتند و من هم گلایه های خودم را مطرح کردم که صدا و سیمای ملی علیه تراکتور و تیم‌های شهرستانی هستند.

از حقوق خودمان گذشتم تا خودروهای صدا و سیما وارد ورزشگاه شوند

مالک باشگاه تراکتور افزود: من از حقوق خودمان گذشتم تا خودروهای صدا و سیما بدون ملاحظه نامه‌های‌شان به ورزشگاه بروند. متاسفانه دیروز در صدا و سیما به جای اینکه به این موضوع رسیدگی شود، به این پرداختند کردند که چرا این افراد به داخل ورزشگاه راه داده نشدند و زنوزی دچار تخلف شده است.

نباید به عشق حدود 40 میلیون هوادار ایرانی توهین شود

وی با اشاره به اظهارات یکی از مجریان تلویزیونی گفت: لوگوی تراکتور مورد احترام و ستایش همه هواداران است. وقتی درمورد این صحبت می‌شود، مانند این می‌ماند که به یک فرد بگویید شناسنامه‌تان را آب بکشید. ما  برخی اعتقادات دینی و شخصی داریم. شما به عشق حدود 40 میلیون هم وطن خودتان توهین ‌می‌کنید. ما البته این را پیگیری می‌کنیم. نام تراکتور مورد احترام 40 میلیون نفر است.

طرفدار متعصب تیم‌های تبریزی و ترک نشین هستم

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: من نه مالک تراکتور هستم، نه ماشین‌سازی. من طرفدار متعصب تیم‌های تبریز و ترک‌نشین هستم، چه تیم قشقایی باشد و چه شمال، جنوب و ارومیه. فرقی نمی‌کند. من به هم‌زبانان خودم دین دارم و در حال ادا کردن آن هستم.

به دلیل انجام نشدن تعهدات برخی کارهای انتقال مالکیت ماشین‌سازی مانده است

زنوزی درباره آخرین وضعیت انتقال باشگاه تراکتور توضیح داد: ماشین‌سازی را بر سر یک معامله فروختیم که یک سری از کارهایش انجام و یک سری از کارهایش به خاطر عدم عمل به تعهدات‌شان، از نظر ثبت شرکت‌ها منتقل نشده است که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

اول بروند مجمع مشترک چندین تیم زیرنظر وزارتخانه‌های مختلف را درست کنند

وی درباره اینکه شنیده می‌شود اگر تراکتور و ماشین‌سازی مالک مشترک داشته باشند، مجوز حرفه‌ای سرخ‌پوشان تبریزی باطل می‌شود، توضیح داد: قبول نداریم که این‌ها مالکیت مشترک دارند. اگر هم مشترک باشد، چطور شده است که چندین تیم در وزارتخانه های مختلف با مجمع‌شان یکی است. اول بروند آنها را درست کنند و اگر نوبت به ما رسید، آن وقت در خدمت هستیم.

 برخی مسوولان از شأن و منزلت هواداران تیم‌های تهرانی سوءاستفاده می‌کنند

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: به تمام هواداران تیم‌های مختلف ایران احترام قائلم. هر کسی مختار است که تیم مورد علاقه خودش را داشته باشد و نمی‌شود آزادی را از کسی گرفت. هواداران ما هم دوست دارد طرفدار تراکتور باشد. من به هیچ هواداری بی‌احترامی نکردم، اما برخی مسوولان از شأن و منزلت هواداران تیم‌های تهرانی سوءاستفاده می‌کنند.

حریفان با تشکیل تیم خوب تراکتور مجبور شدند سطح‌شان را بالا ببرند

زنوزی افزود: ‌این تیم‌ها به ضررشان است که دولتی و شبه دولتی باشند. این باشگاه‌ها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد و هواداران‌شان متضرر اصلی هستند. دوست داریم رقبای قدرتمندی داشته باشیم. ما در صورتی می‌توانیم موفق شویم و پیشرفت کنیم که رقبای ما قوی باشند. ما در سال اول تیم خوبی بستیم و رقبا هم مجبور شدند که سطح خودشان را بالا ببرند.

چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی می‌دانند اما به پرطرفدارترین تیم آسیا شدن تراکتور نگاه ملی ندارند

وی ادامه داد: هفته گذشته پرهوادارترین تیم جنوب و آسیای مرکزی شدیم و در صدا و سیما هم به این موضوع پرداخته شد که این اتفاق متعلق به ایران بود. چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی حساب می‌کنیم، اما وقتی تراکتور پرطرفدارترین تیم آسیا می شود نگاه ملی نداریم؟ آیا تراکتور متعلق به این کشور نیست؟ به این اتفاق باید به شکل شایسته‌ای پرداخته می‌شد.

برخی مجریان از راه ندادن دوربین‌ها به ورزشگاه سوءاستفاده می‌کنند

مالک باشگاه تراکتور افزود: یک عده از مجریان صدا و سیما سوءاستفاده کرده و عدم راه دادن دوربین ها را به متضرر شدن هواداران ربط می‌دهند. وقتی این بازی ها پخش می شود، نمی‌دانم درآمد صدا و سیما چقدر است؟ نمی خواهم درمورد پخش تلویزیونی و عدم پرداخت آن صحبت کنم، چون دنبال آن نیستم، اما مسوولان محترم صدای ما را بشنوند.

دنبال حق پخش تلویزیونی نیستم اما مجریان صدا و سیما به ما احترام بگذارند

زنوزی تصریح کرد: دنبال حق پخش نیستیم اما احترام ما را نگه دارند و از هزینه‌های ما به خود ما توهین کنند، طاقت نداریم. از حق خودمان می‌گذریم، اما نباید به شعور ما توسط یک سری از عوامل و مجریان صدا و سیما توهین شود. نیازی به حق پخش تلویزیونی ندارم. اگر به ما احترام نگذارند، من هم با مستند قانونی با آیین‌نامه مسابقات می‌گویم که حق ندارید از بازی ما فیلمبرداری و آن را پخش کنید.

اگر توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه یابد، اجازه ورود دوربین‌ها را به ورزشگاه نمی‌دهیم

وی افزود:‌ از فدراسیون خواستار مشاهده قراردادشان با صدا و سیما شدیم. اگر حرف ما را نشنوند و توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه پیدا کند، ما هم مجبوریم که از ماده 22 آیین‌نامه مسابقات استفاده کنیم. ما دنبال منافع مادی نیستیم و می‌خواهیم حقوق معنوی هواداران‌مان را به آنها برگردانیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386