شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 05:16 ب ظ - 09(Sep) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس دانشکده عالی سما سهند گفت: برای اولین بار در شمال‌غرب کشور رشته مربیگری فوتبال در دانشگاه تدریس می‌شود.

عبدالله مرادی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رشته مربیگری پایه فوتبال برای نخستین بار در شمال‌غرب کشور از امسال بدون کنکور به پذیرش دانشجو اقدام خواهد کرد و امیدواریم ایجاد این رشته به پرورش مربیان بومی در منطقه منجر شود.

وی از ضرورت ایجاد این رشته ورزشی سخن گفته و تصریح کرد: در حال حاضر به لحاظ استفاده از شیوه‌های سنتی آموزشی، سبب افزایش فاصله کشور ما با سایر کشورهای پیشرفته و صاحب سبک شده و باید به روش‌های علمی و به روز دنیا این فاصله را کاهش داد.

مرادی در مورد اهداف تحصیل رشته مربیگری فوتبال در دانشگاه گفت: آشنایی با اصول و مفاهیم علمی فوتبال، شناخت شیوه‌های نوین و علمی ورزش فوتبال، یکسان‌سازی شیوه‌های تدریس در دوره‌های آموزشی و بهره‌گیری از مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی و کمک آموزشی از مهم‌ترین اهداف در نظر گرفته شده برای این رشته است.

رئیس دانشکده عالی سما سهند ادامه داد: ورود فوتبال به تحصیلات دانشگاهی با شاخه مربیگری، می‌تواند در ادامه به تاسیس رشته‌های داوری، مدیریت باشگاه، بدنسازی، حقوق ورزشی، گزارشگری، روانشناسی ورزشی، مفسر ورزشی، روزنامه‌نگاری ورزشی، اقتصاد ورزشی و بازاریابی ورزشی منجر شده و گامی به سمت تاسیس دانشگاه ورزش شود.

وی گفت: دانشجویان رشته کاردانی مربیگری فوتبال موظف به گذراندن 72 واحد بوده و امیدواریم در پایان دوره اول، ادامه تحصیلات این رشته به کارشناسی تداوم یابد.

مرادی گفت: دروس تخصصی این رشته سبک‌شناسی تخصصی، آنالیز در مربیگری فوتبال و فوتسال، کار ورزی، علم تمرین فوتبال، سبک‌شناسی پیشرفته فوتبال، آمادگی جسمانی، هدایت تیمی، زبان تخصصی فوتبال، روانشناسی فوتبال، قوانین و مقررات و چندین واحد دیگر است که دانشجویان باید علاوه بر دروس پایه، دروس اصلی و دروس عمومی را طی کنند.

وی پذیرش دانشجو در این رشته را برای برادران و خواهران ذکر و عنوان کرد: در جذب و پذیرش دانشجو محدودیتی وجود ندارد و محل برگزاری کلاس‌های این رشته در تبریز و شهر جدید سهند است.

به گفته رئیس دانشکده عالی سما سهند تفاهم‌نامه ورزشی با هیئت فوتبال استان منعقد شده و با سایر باشگاه‌های تبریز نیز تفاهم‌نامه بسته شده تا از تجارب باشگاه‌ها و پیشکسوتان رشته فوتبال نیز استفاده شود.

دیدگاه‌ها  

آرش مونسی
/ # آرش مونسی 1395-03-18 19:15
آیا میتوان با مدرک دیپلم وارد این دانشگاه شد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386