پنج شنبه, 03 مهر 1399 ساعت 08:25 ب ظ - 09(Sep) 24 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل دسته: ورزش - - شناسه: 5039

میزبانی بازی‌های باشگاه‌های ایرانی مقابل سعودی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا در حالی از کشورمان گرفته شده است که گفته می‌شود فدراسیون فوتبال با شکایت به دادگاه عالی ورزشی می‌تواند میزبانی را به ایران برگرداند.

تیم‌های ذوب آهن، تراکتورسازی تبریز و سپاهان باید حدود 16 روز دیگر در امارات و دبی برابر نماینده‌های عربستانی بازی کنند و در این بین گفته می‌شود در صورتی که فدراسیون فوتبال به داداگاه عالی ورزش شکایت کند این فرصت را دارد تا این رای را تغییر بدهد.

فدراسیون فوتبال که در یکی دو ماه گذشته مدام از حمایت از باشگاه‌های ایرانی و گرفتن حق و حقوق آنها صحبت کرده بود می‌توانست از همان ابتدا با شکایت به دادگاه عالی ورزش این رای را عوض کند اما اهمال کاری آنها این شانس بزرگ را از باشگاه‌های ایرانی گرفت. با این حال گفته می‌شود هنوز هم برای این موضوع دیر نشده است و فدراسیون فوتبال ایران و یا هرکدام از باشگاه‌های ایرانی شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا این شانس را دارند تا روز ششم آپریل که مهلت آن تا 3 روز دیگر به اتمام می‌رسد با شکایت به دادگاه عالی ورزش حق فوتبال را بگیرند و دوباره میزبانی به ایران برگردانده شود.

آنچه که مسلم است کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها به خاطر نفوذ عربستانی‌ها تن به گرفتن میزبانی از باشگاه‌های ایرانی داده است و به طور قطع به کار آنها از نظر قانونی ایرادهای جدی وارد است.

در صورتی که AFC ادعا می‌کند در ایران امنیت برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد باید این توضیح داده شود که چطور است که دو کشور عراق و افغانستان بازی‌های خود را در ایران برگزار می‌کنند چراکه این 2 مساله یک تناقض بزرگ محسوب می‌شود و بدون تردید آنها باید در دادگاه عالی ورزش در مورد این تصمیم عجیب که به نظر می‌رسد بیشتر هم جنبه سیاسی دارد پاسخگو باشند.

البته همچنان این سوال به وجود می‌آید که چرا مسئولان فدراسیون فوتبال هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده و فقط بحث دفاع از باشگاه‌های ایرانی در حد حرف باقی مانده است. بدون تردید اگر فدراسیون فوتبال نتواند اقدامات لازم را در باره این موضوع انجام بدهد ممکن است در سال‌های بعد هم ایران نتواند در بازی با باشگاه‌های عربستانی از حق میزبانی خود استفاده کرد و این لزوم شکایت ایران به دادگاه عالی ورزش را بیشتر از قبل می‌کند.

البته ظاهرا علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال این حرف‌ها را قبول ندارد. او اعتقاد دارد نباید به خاطر میزبانی با AFC درگیری حقوقی پیدا کرد چراکه این مساله ممکن است تبعاتی را برای فوتبال ایران به همراه داشته باشد.

این اتفاق ناگوار، نه تنها سلب یک فرصت مناسب شادی ملی از  مردم خوب کشورمان است بلکه بدعتی خطرناک برای تداوم این رویه و اثبات ناامنی و بی‌اعتمادی به جمهوری اسلامی در سطح جهانی است. بیم آن می‌رود که در مرحله بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز شاهد چنین تحقیر ظالمانه‌ای باشیم.

با عدم شکایت ایران به CAS این سوال در ذهن مردم بوجود آمده که شاید پشت پرده شکایت نکردن ایران از AFC  منافعی نهفته باشد. امیدواریم مسئولان فدراسیون فوتبال در آینده حسرت فرصت از دست داده در این خصوص را نخورند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 54