پنج شنبه, 03 مهر 1399 ساعت 10:47 ق ظ - 09(Sep) 24 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: ورزش - - شناسه: 6392

آی نیوز - علی عباسی - سال 1396 از همان روزهای اولی که شروع شد، سالی پر حادثه ای برای فوتبال آذربایجان شرقی بوده است .

محرومیت های تراکتورسازی و سقوط ماشین سازی به دسته یک هرچند اتفاقات بسیار مهمی بودند اما در این سال حوادث تاثیرگذارتر و مهمتر از این دو رویداد نیز در فوتبال تبریز به وقوع پیوسته است.

بر اساس قانون نانوشته ای که از سالیان گذشته بر فوتبال کشور بخصوص فوتبال تبریز و آذربایجان شرقی حاکم بوده، همواره افراد سیاسی و یا حداقل غیر ورزشی در نتیجه ارتباطاتی که داشته اند سکانداری و مدیریت فوتبال در تیم ها و باشگاههای مختلف را در دست داشته اند.

این افراد هرچند بعد از مدتی با کسب تجربه توانسته اند در برهه هایی نتایج مقطعی در فوتبال و باشگاهداری کسب کنند اما عدم انتخاب مدیران باشگاهها از بین فوتبالی ها و خاک خورده های فوتبال مقوله ای بوده است که همواره پیشکسوتان این ورزش را آزار داده است.

در سوی دیگر هزینه های سنگین مادی و پسرفت عجیب فوتبال در آذربایجان در برهه هایی در نتیجه همین مدیریت غیر فوتبالی ها و یا غیر ورزشی ها بر فوتبال بدست آمده است.

مالک گسترش فوتبال که در چند سال گذشته با ثبات مدیریتی و تزریق بودجه های میلیاردی به ساختارسازی باشگاهی روی آورده بود در تصمیمی هوشنگ نصیرزاده را در سمتی اجرایی در فوتبال قرارداد.

هوشنگ نصیرزاده داور شناخته شده کشورمان است و دارای ۴ مدرک بین‌المللی از فیفا در زمینه مدیریت ساختار تشکیلات فوتبال و اداره باشگاه‌ بوده است.

گسترش فولاد با انتخاب این فرد نشان داد که دوران جدیدی را در تاریخ کوتاه این باشگاه نوپا رقم زده است اگر نصیرزاده بتواند علم و تئوری باشگاهداری و فوتبال حرفه ای را در این باشگاه اجرایی نماید در چند سال آینده این باشگاه نیز به باشگاهی مدرن و باشگاه به معنای واقعی تبدیل می شود.

همچنین در روزهای اخیر بازگشت ماشین سازی تبریز به خانه خود بعد از چند سال آوارگی و دست به دست شدن، اتفاق خوبی بود اما سپردن سکان مدیریتی این باشگاه قدیمی تبریز به دست یک خاک خورده فوتبال اتفاق مبارک و مهمتری نیز بود.

حسین خطیبی فوتبالیست محجوب تبریزی حالا در حال تبدیل شدن به نمادی برای دلسوختگان فوتبال تبریز است.

خطیبی این شانس را دارد که با مدیریت مناسب خود بر قدیمی ترین باشگاه آذربایجان شرقی و تبریز به تصمیم گیران نشان دهد که عدم اعتماد به اهالی واقعی فوتبال در سالیان اخیر استراتژی و سیاست غلطی بوده است که ضربه های جبران ناپذیری به فوتبال باشگاهی و ملی کشورمان زده است.

همانگونه که طب را باید به پزشکان سپرد و سیاست را به سیاسیون، فوتبال نیز باید به اهلش سپرده شود تا نتیجه آن شود که در صنعت فوتبال دیگر بلاد نیز حاصل می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386