Çarşamba, 24 Nisan 2019 - 04(Apr) 24 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

دروازه هایی به تاریخ شهر دروازه های تاریخی تبریز که در گذشته ورودی های شهر و محل رفت و آمد تاجران و افراد مختلف بودند و از شهر همچون دژی محافظت می کردند.

موسم کوچ که فرا می رسید، هنرهای زنان عشایر در قالب انواع دست بافته ها از 'ورنی' گرفته تا 'خورجین' و 'اجاق قراقی' در کنار آلاچیق های فرو نشسته و یا برافراشته در ییلاق و قشلاق خودنمایی می کرد اما با خاموشی کوچ امروز هنر عشایر نیز در حال خاموشی است.

image در یک ماه اخیر همه‌چیز در بازار گران شده است. فروشندگان به بهانه گران‌شدن ارز هرچیزی را به هرقیمتی که می‌خواهند می‌فروشند حتی اگر آن کالا کاملا ساخت داخل باشد.

این روزها و با نزدیک شدن به فصل تابستان، جوانان و نوجوانان در پی تفریح و خوشگذرانی هستند و در این بین دود نقش اساسی در تفریح آن ها دارد. قلیان به عنوان یه دستگاه دود زا نیز نقش اساسی را در این تفریحات عهده دار است به طوری که هر کجا پا میگذاری و به هر جمعی که نزدیک می شوی متوجه حضور پررنگ قلیان که عده ای را دور هم جمع کرده است می شویم!

قیمت مسکن

در این گزارش، سری به بنگاه ها و مشاورین املاک کشور زدیم تا ببینیم با وام مسکن برای خانه اولی ها، می توان چه خانه ای خریداری کرد تا در ادامه اگر بشود زندگی مشترک آغاز شود و

آی نیوز؛ اینفوگرافیک؛

میانگین باسوادی از سال 1335 تا 1395 از 15.4 درصد به 78.6 درصد افزایش یافته ولی از سال 95 تا 96 ؛ 2.85 درصد کاهش یافته است.

image منطقه آذربایجان وبه خصوص شهر تبریز بر روی گسل سراسری(کمربند زلزله) آلپ هیمالیا قرار گرفته و همین عامل باعث شده تا این منطقه از خطرناک ترین نقاط زلزله خیز جهان به شمار رود به گونه ای که در گذشته بارها شاهد زمین لرزه های ویرانگر بوده است.

خشکسالی

می‌گویند پاییز امسال رکورد زده آن هم رکوردی ۶۷ ساله؛ رکورد کمترین بارندگی ثبت شده طی ۷ دهه گذشته. بارندگی‌های پاییز امسال نسبت به مدت مشابه بلند مدت ۵۶ درصد کاهش داشته ‌است. امیدمان به پاییز بود که اگر کاری برای سفره‌های زیرزمینی نکرد، دست‌کم کمی زمین زیر پایمان و اندکی از حجم سدهای تشنه تهی را سیراب کند که این امید هم بر باد رفت.

اگر جهان ۱۰۰ نفر جمعیت داشته باشد، فقط هفت نفر از آن‌ها مدرک دانشگاهی دارند، ۷۵ نفر موبایل دارند، ۴۸ نفر در فقر زندگی می‌کنند. در کنار این داده‌ها، نگاهی هم انداختیم به جمعیت ایران که ۱٪ از کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد.

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-04-24 - 1386